Ordu’nun ilçelerinde 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı kutlandı

Ordu’nun Ünye ve Kabadüz ilçelerinde 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlandı.

Ünye’deki kutlamalar kapsamında Kaymakam Ayhan Işık, tebrikleri akseptans edildi.

Atatürk Vabeste Spor Salonu’nda devam eden programda, Kaymakam Işık ve Belediye Başkanı Hüseyin Semiz, vatandaşların bayramını kutladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende mütekellim Işık, “Atatürk, ‘Türk milletinin karakterine sunma akla yatkın yönetim şekli Cumhuriyet’tir’ diye bizlere genişlik akıllıca dümen şeklini hayat etmiştir. 99 yıl evvel meskenet, imkansızlık zarfında planlı mili mücadele sonucu kurulan Türkiye Cumhuriyeti, harpten çıkmış, apışık ve çorak bire bir ülkenin öz küllerinden adeta yeniden dirilişi ve var oluşudur.” dedi.

Cumhuriyet şarkılarının seslendirildiği programda, oratoryo ve el oyunları gösterileri ile şiir dinletisi gerçekleştirildi.

Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği kutlamalar, argıt töreniyle sona erdi.

Kabadüz Belediyesinin güruh salonunda düzenlenen program de gocunmak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Ilçebay Yasin Şahin’in günün fehva ve önemine vurgu yaptığı etkinlikte, ahali oyunları ve mızıka takımı eylem sundu.

Şiirlerin okunduğu, dereceye girenlere ödüllerinin verildiği kutlamalar, kaza merkezinde takım takımı eşliğinde yapılan yürüyüşle tamamlandı.

Programa, İlçe Şehremaneti Komutan Yener Kaya, çekicilik ve siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Share: