Orman Bölge Müdürlüğü, kimsesizler mezarlığına gömülen kızın mezarına ağaç yalaka

Orman Bölge Müdürlüğü, kimsesizler mezarlığına gömülen kızın mezarına ongun arsız

ELAZIĞ – Orman Mıntıka Müdürlüğü ekipleri, Elazığ’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ve annesinin akseptans etmemesi nedeni ile kimsesizler mezarlığına gömülen 12 yaşındaki bati zihnî sakat kızın mezarının etrafına ongun utanmaz.

Edinilen bilgiye bakarak, anadan doğma kısık zihnî özürlü Satürn G., (12), Erzurum’dan Elazığ’daki bire bir bakımevine nakledildi. Beslenme sorunu olan ve güdük süre kaldığı bakımevinden hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınan çocuğun midesinden PEG ile beslenmesine devam edildi. Tedavisi sırasında hastanede hayatını kaybeden bahtsız kızın ailesi, cenazeyi akseptans etmedi. Bunun üstüne morgdan alınan cenaze, Elazığ’daki kimsesizler mezarlığına defnedilmek üzere yola çıkarıldı. Çağcıl mezarlıktaki camiye getirilen çocuğun cenaze namazı, bamyatarlası çalışanları yoluyla kılındı. Cenaze, dualar eşliğinde kimsesizler mezarlığına defnedildi.

İlk günden itibaren Elazığlı vatandaşlar kimsesizler mezarlığına defin edilen Sekendiz’ın mezarını musahabe ederek dualar ederken, Orman Mıntıka Müdürlüğü ekipleri de zaman sabahın önce saatlerinde mezarlığa her an ağaç ekerek yakarış etti. Elazığ Orman Bölge Müdürlüğünde memur Selahattin Dinçer, “Vatanın yeşil örtüsü olan ormanlarımızın korunması, çoğalması ve devamlılığına topluluk sâdır orman reji kolcusu memurları kendisine beş altı dönüş önceki son eden ailesinin cemaat çıkmadığı ama Elazığ halkı ve orman müdafaa memurları namına sahip çıktığımız evladımız Sekendiz kızımızın defnedildiği kimsesizler mezarlığında ağaçlandırma yaptık. Gömülen kızımızın mezarının etrafının ağaçlandırma görevini yürütme ettik. Bikes olmadığını onun herif benzeri şehrin kızı olduğunu göstermek için burada toplanıp ruhunu dualarla ecnebi ettik. Kimsesizlerin sahibi Allah’tır. Rabbim onu merhametiyle kuşatsın mekanı behişt olsun” dedi.

Share: