Ormanköy’ad sarih çekicilik çarşı mağazaları için civar talep başladı!

DAP Çatı yoluyla Çekmeköy’bile hayata geçirilen Ormanköy projesinde, salon ve dükkanların düzlük aldığı ticari üniteler amacıyla dolay istek başladı. Hele geniş ailelerin ve oturmaya yönelik taleplerin aheste olduğu ve ‘Mıhlı Sülale’ konseptiyle ormanın içerisinde hayata geçirilen projenin, ticari üniteleri yöre talep avantajıyla yatırımcılara sunulmaya başlandı.

Ticari yük alanı adına 2 milyon insana hitap fail Alemdağ Caddesi’nin sunu altın bölgesinde, 70 sayı; 68 metrekare ile 450 metrekare beyninde mağaza ve dükkanın bulunduğu proje, merkezi konumuyla yatırımcılara nazik benzeri yarar sunuyor. Ticari üniteler için antrparantez 120 kamer önel imkanıyla üstelik gelgelli şerait sağlanıyor.

ALEMDAĞ CADDESİNİN İLK PLANLI ANA YOL MAĞAZALARI

Kategorik çekicilik tecim merkezi özelliği taşıyan Ormanköy Çarşı’daki dükkan ve mağazalar, Alemdağ Caddesi üstünde, dolaşma mesafesindeki kısaca 200 bin kişinin yaşadığı, çevirgeç ve insan trafiğinin çetin olduğu kesim halkına seslenme ediyor.

Ana Yol mağazacılığının önümüzdeki dönemde bile ağır sıklet ilgiye erbap olacağına belirten DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Yılmaz, “Ormanköy projemizin içre yer alan Ormanköy Çarşı, İstanbul’un yeryüzü kullanılmamış, genişlik güçlü ve sağlıklı ocak konseptine bildirme layık aksata ortamını hem ziyaretçilerine hem da müteferrik sektörüne sunmuş olacak. Bölgenin geçmiş düzenlenen mağaza karması olma özelliğine sahip Ormanköy Çarşı ile cadde mağazacılığına bakir benzeri sağ açıklık sunmak istedik.” dedi.

Aydın Yılmayan şöyle bitmeme etti: “Alemdağ Caddesi, serencam yıllarda aheste tıpkı herif trafiğine fon oluyor. Bu açıdan bakıldığında, Ormanköy Çarşı çatısı altındaki ticari üniteler, özellikle yatırımcılar ve dağınık sektörü açısından balaban gizil taşıyor. Özellikle beyaz yakalı ve alım gücü faziletkâr bir kesimin yaşadığı bu mıntıka, nitelikli göç alması ve taze bire bir nüfusa seslenme etmesi nedenleriyle birlikte önümüzdeki dönemin bir numaralı hava merkezi olmayı sürdürecek.”

ŞEHRİN GÖBEĞİNDE YENİ ÇEKİM MERKEZİ

İstanbul’un yeni muvasala akslarının tamam merkezinde kayran düzlük Ormanköy projesi, Türkiye’nin önde mevrut yetişek kurumlarına yaklaşık 10 dakikalık mesafede olmasının yanında, Üsküdar-Çekmeköy Yer Altı Treni İstasyonu’na 2 dakika, Kuzey Çevreyolu bağlantılarına 5 an, Çetin Sultan Essah Köprüsü’hangi 25 an, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 20 an ve Fatih Odalık Mehmet Köprüsü’ne 20 dakika mesafede konumlanıyor.

Sabah sporunuza ceylanlar, atlar ve sincaplar eşlik etsin

1+1’den 5+1’e kadar farklı basamak seçeneklerinin bulunduğu Ormanköy projesi, bahçeli, teraslı ve nazik balkonlu alternatiflerle dikkat çekiyor. Kestirmece 200 bin metrekare düz üzerinde düzlük düzlük ve Mıhlı Familya konseptiyle inşa edilen Ormanköy projesinin yüzde 90’ı yeşil alanlar için ayrıldı.

Saf yaşamın çıktı eskisinden elan eke tıpkısı hal aldığını bile söyleyen Nur Yılmaz, şöyle konuştu: “Ormanköy projemizde sabahları koşunuzu yaparken sincapların, ceylanların ve atların size zevcelik etmesi şehrin stresinden uzaklaşmanızı sağlayacak. Bu anlamda Ormanköy dirim vadisinde, yaklaşık 60 bin metrekareyi havi natürel koru alanı; devasa ayrımsız gölet ve içerisinde düzlük kayran binlerce akarsu bitkisi, ceylanlar üzere koru alanı, atlar için özel padok alanı, ala gölü, yalınlık hava beyaz perde ve dinleti alanı, 3 bin metrekareye andıran aktiflik alanı ve nısıf olimpik havuz birlikte kayran alıyor.

İsteyene kişisel özel ‘Bahçe Villa’ dileyene 80 m2 teraslı Ayazlık Loft!

– Bahçeli, teraslı ve büyük balkonlu alternatiflerin bulunduğu Ormanköy projesinde, hesabına ‘Villa Bahçe’ denilen hususi üniteler tasarlandı. Ağız Ağıza oturmaya yönelik, kat kabilinden fonksiyonel ve kompakt, villa üzere size hususi ve müstakil olan “Bahçe Villa”ların özel bahçelerinde, organik göveri-meyveler çoğaltmak kabil.

– Bunun beraberinde, 2.5+1 ve 3.5+1 dairelerin uçtan kuyruk sokumu kemiği camlarıyla panoramik orman manzarası sunan ekstra odalarını dilerseniz emek odası, dilerseniz üstelik hobi odası yerine kullanabiliyorsunuz.

– Ayrıca Ayazlık Loft adı verilen ve 80 metrekareye kadar ayazlık alanı mevcut ünitelerde, tavanı şamil pencerelerle güneşe doyacağınız kadar geceleri de yıldızları izleyebiliyorsunuz.

5 MADDEDE SAĞLIKLI KARI KRİTERLERİ

DAP Yapı bünyesinde, tamamen doktorlardan oluşan hususi ayrımsız “Sağlık Yerleşmiş” oluşturduklarını belirten DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Ormanköy projesinde hayata geçirdikleri ‘Metin Eş Kriterleri’ni şöyle sıraladı:

1- Birincisi herhangi bir binada tabiatıyla asansör olacak. Ancak asansöre gerekseme duymadan çıkılabilecek yükseklikteki eve mıhlı ocak diyoruz.

2- İkincisi ise bahçe konusu… Sağlıklı evlerde bostan yoksa balkon, ayazlık bile veremiyorsanız kesinlikle degaje balkona sahip bulunacak.

3- Üçüncüsü orman konusu çok heybetli… Zira ormanlarımız hoppadak müvellidülhumuza deposu değil tıpkı zamanda birlikte iflah kaynağı… Bu yüzden dosdoğru familya orman içinde ve degaje bire bir yeşil alana iyesi olmak zorunda.

4- Dördüncü yerine aynı gayrı konu dahi tek pekâlâ havalandırma sistemi… Zinde Karı’ dediğinizde, değme dairenin havalandırma sisteminin güneş tacı sürecindeki sağlık kriterlerine uygun adına tasarlanması ve ‘özgür’ olması iri önem taşıyor.

5- Beşinci ve serencam ölçüt ise hepimizin bildiği kabilinden tabii sarsıntı yönetmeliği… Zinde Ocak, en son 2019’bile güncellenen yer sarsıntısı yönetmeliğine uygun yerine inşa yapılmak zorunda.

Share: