Otlak Alanları İçin Savaşım Fail Amasya Çambükü Halkından Depremzedelere Müzaheret

GENÇAĞA KARAFAZLI

Amasya’nın Taşova ilçesine sadık Çambükü köyünde mera alanlarının cebri kamulaştırma yolu ile ellerinden alınıp Kombinasyon Uran Bölgesi (OSB) olmak istenmesine cebin kısaca 3 aydan beri mücadele eden Çambükü karye halkı, depremzedelere yardıma koştu. Çambükü köylüleri muhtarı İlyas Celep topladıkları 27 bin TL’yi depremzedelere karşılamak üzere bankaya yatırdı.

Amasya’nın Taşova ilçesine vabeste Çambükü köyünde mera alanlarının cebri istimlak yolu ile ellerinden alınıp OSB cereyan etmek istenmesine cebin savaş eden ve Samsun idare mahkemesine açtıkları yürütmeyi durdurma davasını kazanan Çambükü halkı bu kere dahi depremzedeler üzere ayrımsız araya geldi.

Yardım kampanyası ile ilgilendiren açıklama işleyen Mutlak Dönmez, “Çambükü köyü muhtarlığı ve Çambükü Köyü Türe Arama Platformu namına 27 bin 750 TL akça yardımında bulunduk. Bir zamanda yorgan, battaniye, nevresim takımı ve yiyecekten oluşan kolilerimizi da müzaheret merkezine doğrulama ettik. Aynı henüz hakeza teessürat yaşamama dileğiyle herkese esbak olsun dileklerimizi sunuyoruz” dedi.

Share: