Otomotiv üretimi Temmuz’da yüzdelik 44,6 düştü

İBB, Kurban Bayramı öncesi, İstanbul Havalimanı’nda bakım veren 700 taksiden 397’sinin iş ruhsatını taksimetre entegrasyonu yapılmadığı gerekçesiyle eğreti olarak durdurmuştu. Yapılan görüşmeler sonrasında taksici esnafının mağdur olmaması amacıyla ruhsatlardaki fener elan sonraları kaldırılmıştı.

Geçtiğimiz günlerde İBB, İstanbul Taksiciler Odası ve İstanbul Hava Meydanı Taksiciler Kooperatifi ile derinti yapmış ve neva sağlanmıştı. İBB’nin bugün aldığı karar ile alay malay N-Göçüm uygulaması kullanan havalimanındaki 150 taksinin yazılımını İ-Taksi’ye bütünleşmiş etmemesi ve lazım evrakların tasdik edilmemesinden etraf düzentileme ruhsatlarının askıya alındığı öğrenildi.

Konuyla ilişkin yerine bire bir açıklama fail İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatif Başkanı Fahrettin Can, “Bize süre verdiler. Bu süre süresince entegrasyomuzu peyder pey tamamlıyoruz. Paçarız görüşmeler devam etmesine rağmen müddet bitmeden bu kararı aldılar. Yarın seçimli kongrem var. Bu konular bizi yıpratmaktadır” dedi.

“AGREMAN BELGELERİ OLMADIĞI İÇİN RUHSATLARI İPTAL EDİLDİ”

İBB yetkilileri, “Bütünleşmiş için bire bir uyum sağlandı. Aradan beş çağ geçmesine rağmen entegre olmadılar, 150’si tahrip edildi. Uygunluk belgeleri olmadığı amacıyla ruhsatları iptal edildi.” dedi.

İBB’ye ilgilendiren gezmen kütüphane ‘yeşil alan’ gerekçesiyle kaldırıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 400 taksiyi bağladı

İBB Meclisi suya bindirim teklifini bire bir posta daha reddetti

İBB’nin toplu ulaşıma yüzde 22,47 oranında remiks talebi reddedildi

Share: