Otoyol ve köprülerde ücretsiz geçiş bu tün bitiyor

Kurban Bayramı boyunca ücretsiz kendisine geçilebilecek köprü ve otoyollar açıklanmıştı. Meze süresince Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altındaki otoyollardan, 15 Orak Ayı Şüheda Köprüsü ve Fatih Odalık Mehmet Köprüsü’apaçık kullananlar geçiş ücreti ödemedi.

Kurban Bayramı’nda Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sorumluluğundaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçiş ücretsiz olarak gerçekleşti.

Kamu özel işbirliği (KÖİ) kapsamında yapılan ve hususi şirketler aracılığıyla yaptırılıp işletilen güreşçi köprüsü ve otoyollarda ise bayramda ücretsiz ya bile iskontolu intikal olmadı.

Bu tün sona eriyor

Reisicumhur ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yoluyla imzalanan Cumhur Reisi Kararı’na bakarak Çetince Padişah Harbi, Osmanbey, 18 Mart Çanakkale köprüleri, İstanbul-İzmir Otoyolu, Yıldız Marmara Otoyolu, Avrasya Tüneli bayramda üstelik paralı oldu.

Benzeri kararla, 9 Orak Ayı’dan gidermek üzere belediyeler ve tutkun kuruluşlarınca ölçülü dolgun taşıma hizmetlerinden yararlanacaklar üstelik bahis konusu kararname dışında tutularak, belediyelere bu yönde ücretsiz hizmet verebilme imkanı tanındı.

Köprü ve otoyollardan geçiş bu tün, yani 12 Orak Ayı Salı saat 00.00’üstelik sona erecek.

Share: