Pakdemirli’den ‘Volkswagen’ açıklaması

Pakdemirli, Manisa’da zayıf üzüm rekolte ve fiyatını açıklarken ayrımsız yandan ümran sorunuyla ilişkin müstelzim desteği vereceklerini diğer yandan üstelik aylardır nereye yapılacağı resmi namına açıklanmayan ve Alman kaynaklarında Manisa’nın isminin dolay plana çıktığı Volkswagen firmasının yatırımı üzere Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanlığının Manisa’dahi çalışmalara başladığını anlatım etti.  

Manisa’nın tıpkısı ekincilik şehri olmasının yanı sıra koskocaman aynı uran şehri da olduğuna ilgi çekici Nazır Pakdemirli, “Kendimi Manisa’üstelik evimde hissediyorum. Manisa’bile 515 bin hektarda tarım yapılan tıpkı kent. Manisa elden tarım değil benzeri zamanda ayrımsız birlikte uran şehri. Sayın Uran Bakanımız Mustafa Varank as beni beş altı kamer geçmiş aradı ve dedi ki ‘Manisa’bile bir araba fabrikasının envestisman durumu var. Hangi dersin, seni da ilişkin aynı kısmı var. Zira araziler bakanlığınızı ilişik kesimler var ve bakanlığınız çokça yüce kilit tıpkısı noktada. Bu konuda hangi yapabiliriz?’ dedi. Ne gerekiyorsa hepsini yap, cümle bitirme sende bilcümle imzaları atabilirsin bakanlığın adına çünkü Manisa bizim amacıyla haddinden fazla koskocaman dedim” diye niteleyerek benibeşer vermeden dünya devi makine firması Volkswagen’in yatırım amacıyla Manisa’yı seçtiğini ifade etti. 

Manisa’nın mamure sorunuyla ilişkin olarak de Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talebine karşılık veren Pakdemirli şunları söyledi:  

“Sayın komutan mazbatayı alır almaz önceki biraz haftada bizi ziyarete geldi. İmar üzerine de üzerimize düşen hangi varsa, koruma istimal dengesini koruyacak şekilde imarla ilgilendiren üzerimize düşen gelişigüzel şeyi yaparız. Ben Manisa’dan gittikten sonradan Manisa’yı unutanlardan değilim. Manisa benim için çok heybetli ve Manisa ile olan bağımı tek devir koparmayacağım bundan emniyetli olun.”

Share: