Pandemi basamak fiyatlarını vuruyor

Pandemide yatırımcılar emin liman olan yatırım araçlarına yönelirken, gayrimenkullerde bile eşit artışlar yaşandı. İngiltere merkezli emlak danışmanlık şirketi Knight Frank, dünyanın önde mevrut 45 büyük şehrinde ev fiyatlarına ilişik aynı rapor hazırladı.

Şehirlerin 28’inde basamak fiyatları yükselirken 17’sinde gerileme meydana geldi. Gerileme genişlik çokça Avrupa şehirlerinde görüldü.

BU YIL İSTANBUL LİSTEDE BULUNMAYAN

İstanbul’un bu yıl listeye alınmadığı Global Kentler Göz Endeksi 2020 üçüncü çeyrek verilerine bakarak, serencam 12 ayda sülale fiyatlarının sunma çokça yükseldiği site Yıpranmamış Zelanda’nın 1.3 milyon ile sunma kalabalık nüfusuna topluluk Auckland oldu. Eş fiyatlarının yüzde 12.9 yükseldiği Auckland’ı, yüzdelik 10.2’lik artışla Filipinlerin başkenti Manila izledi. Çin’den Shenzen yüzde 8.9 ile üçüncü tam vadi alırken, Kanada’nın sunu balaban şehri ve tecim merkezide sülale fiyatları akıbet 12 ayda yüzdelik 8.4 yükseldi.

Dünyanın beş altı sayıdaki kent devletlerinden biri olan ve kısaca 6 milyon nüfusa cemaat Singapur yüzde 6.1’lik düşüşle göz fiyatlarının yeryüzü çok gerilediği düzlük aldı. Bangkok’ta yüzde 6, Hong Kong’da yüzdelik 5.4 ile Singapur’u strateji etti.

ARZ ÇOK LONDRA’DA GERİLEDİ 

Endekse bakarak, Avrupa başkentlerinde fiyatlarda serencam 12 ayda fiyatlarda düşüş görüldü.

İngiltere’nin başkenti Londra yüzdelik 4.5 ile yer fazla gerilemenin yaşandığı meydan olurken, Madrid’da yüzdelik 3.5, Paris’te yüzde 0.5 düşüş yaşandı. Almanya’nın başkenti Berlin’birlikte 0.9 ile bölük fiyatlarında ilişkin artım görüldü.

Moskova’da hane fiyatları son 12 ayda yüzde 1.3 artma yaşandı, New York’ta yüzde 4.1, Dubai’üstelik ise yüzdelik 3.7 düşüş oldu.

Londra’da nazik evolüsyon! Brexit tecim görüşmeleri askıya makbuz

Güneş Tacı virüs atiklik kesmeden birey almaya bitmeme ediyor

İstanbul’da erişim saatleri güncellendi

 

Share: