Pandemi yaşam güvencesi alanını canlandırdı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLERİ

Güneş Tacı virüs pandemisi hastalık olduğu birey kaybı ve işsizliğin yanında MEMLUK’lilerin ruhsal yapısında birlikte tebeddülat meydana getirdi. İnsanlar yaşam biçimlerini, hareket pratiklerini, sosyalleşmeyi ve harcama alışkanlıklarını gözden geçirdi. İnsanlar güneş tacı virüs pandemisi ortaya çıktığından bu yana çok henüz çok yaşam güvencesi satın alıyor. Bu kitap pandemi öncesinde ince mütemadi bire bir düşüş trendi gösteriyordu.

Bu boyut hanay sigortasının kebir olmadığı anlamına gelmiyor. Mal danışmanları yıllardır insanların varlıklarını ahiret yolculuğu, yanılma ve ayrıntılı sürekli hastalıklara alın korumaları gerektiğini anlatıyor. Esasen da sahn sigortasına yönelik taleplerde düşüş görülüyordu. MassMutual Financial Advisors’ın Başkanı John Vaccaro, “insanlar bu konuda demek istemiyor. Benzeri yenilmezlik hissi var” dedi.

Forbes’un haberine bakarak, bundan 60 yıl önceki BENDE’lilerin %72’sinin yaşam güvencesi vardı. Yetişkinliğe erişen ve ailesini kuran birçok kişinin ilk satın aldığı ürünlerden biriydi. Demin ÇAKER’lilerin yalnızca %54’ünün yaşam sigortası var. Talepteki bu düşüş nüfus bilimsel, davranışsal ve düzenlemelerdeki değişimlerden kaynaklanıyor olabilir. İnsanların yaşam süresi uzadıkça, hayat sigortasına mahsus ihtiyaç azaldı. Bireyler benzeri zamanda birikime odaklanmaktansa tüketime yöneldi.

1980 ve 1990’larda görülen finansal deregülasyon yıpranmamış envestisman seçeneklerinin ortaya çıkmasına neden oldu. Borsaların sağladığı yıllık getiriler cazibedar göründü ve sadece poliçe sahibinin ölümüyle ürem sağlayan maltalık sigortasını geride bıraktı. Geçtiğimiz yıl korona virüs pandemisi ortaya çıktığında birçok aile, eve ekmek getiren bireyin hayatını kaybetmesi halinde güvencelerinin olmadığını fark etti.

Araştırma sonuçları ve im tasarımı ve satışıyla ilgilendiren yıpranmamış yaklaşımlar edinen sigorta şirketleri, akıbet beş yıldır ağızsız bir kafasız periyot gerçekleştiriyordu. Korona virüsün etkisi ise sigorta şirketlerinin elini güçlendirdi. 1995’ten bu yana sekmen halkı varlıklarında, hayat yöneticilerine 3 trilyon dolar kaybeden sigorta şirketleri, hasis bir kampanya başlattı.

Sigorta şirketleri ticaret örgütü Finseca’nın CEO’akarsu Marc Cadin, “gerçek şu kim yeterince sigorta sahibi olmayan aynı toplumumuz var. Yeterli sigortaya sahip sıfır 30 milyon güç var ve 30 milyon kişinin ise tek sigortası bulunmuyor” dedi. Açıklamasının devamında, “seksiyon hikayesini anlatma ve sigortanın vaat ettiği değeri izah üstüne muvaffakiyetli olmadı” ifadesini kullanarak avlu sigortasının fiyatlı bir nişane olduğunun düşünüldüğünü söyledi.

Sigorta şirketi yöneticileri ise sıklıkla mal danışmanlarının pay, ara kazanç ve fon gibi envestisman ürünlerinin birlikte sigorta ürünleri satması gerektiğini dahi dile getiriyor. Ohio National Financial Services’ın CEO’akarsu Barbara Turner, “müşterilerle ortak noktada buluşmanız gerekiyor ve tıpkısı iz herkese uymuyor” dedi. Açıklamasının devamında, “sadece yaşam güvencesi satan acentalar olamaya bitmeme edecek fakat müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap veren şümullü düşünen mal danışmanları de olacak” ifadesini kullandı.

LIMRA vasıtasıyla yapılan tıpkı araştırmaya göre, temas 10 ÇAKER’linin 6’sı pandeminin yaşam güvencesi konusunda düşünmelerine hastalık olduğunu söylüyor. 45 ve beden yaşta ve çocuk sahibi olan bireylerin %52’si ise ati 12 ay içinde yaşam güvencesi satın almayı planladığını açıkladı. 45 yaşın altındaki efrat ise avlu sigortasına yönelik daha büyük ayrımsız rabıt gösteriyor. LIMRA’nın verilerine bakarak 45 yaşın altında, bala sahibi olmayan çiftlerin %76’sı gelecek 12 ay içinde yaşam güvencesi satın alacaklarını söyledi.

Sigortacılık sektörü insanların ailelerini ve evlerini korumalarına arkalama etmenin beraberinde, servetlerini korumalarına arkalama etme üstüne da bir okazyon görüyor. Finseca CEO’akarsu Cadin, “hatır biçiminde eke bire bir değiş sürüyor ve sektörde bu değişimle birlikte yükseliyor” dedi.

Brexit’in sonrasında asıl kavga nerede veriliyor?

 

Avrupa bankacılık sektöründe tecezzi

 

Dünyanın sunu iri huzur şirketine yepyeni itham

 

Share: