Pandemide yaşam güvencesi satışları yükseldi

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

YAŞAM GÜVENCESI poliçelerinin satışı, geçtiğimiz on yılda istikrarlı tıpkısı düşüş trendindeydi. Fakat demin Amerikalılar baharat aylarında korona virüse yakalanmaya başladıklarından bu yana, yaşam güvencesi satışlarında ağır sıklet tıpkı artım var.

Alelhusus tendürüst yetişkinler ilkbahar aylarında daha aşkın sigorta poliçesi satın almaya başladılar. Bire Bir dönemde korona virüs pandemisi nedeniyle binlerce Amerikan hastalanıyor ve hayatlarını kaybediyordu.

Çevrimiçi yaşam sigortasi hizmeti sunan Policygenius’un CEO’su Jennifer Fitzgerald, pandemi “bire bir beş altı görülür şekilde, mali siper fikrini ve ölüm gerçeğini tüketicilerin zihninde aynı numaraya taşıdı” dedi.

Fitzgerald, Google’bile “yaşam güvencesi” amacıyla yapılan kontrol trafiğinin, mir rakamları için iyi ayrımsız işaret olduğunu söyledi ve bu rakamların Mart ve Mayıs aylarında, ayrımsız geçmiş yılın benzeri dönemine bakarak, %50 çoğalma gösterdiğini söyledi.

Bu artma, yaşam sigortasi poliçelerinin satışının sonuç on yılda kararlı bir şekilde düşüş göstermesinin arkası sıra yaşandı. Amerika’da yetişkinlerin yarısından fazlası, bu sene yaşam sigortasi poliçesi sahibi olduğunu söyledi. Bu cirim, CNBC’ye göre on sene geçmiş %63 seviyesindeydi.

Çevrimiçi sigorta şirketi AccuQuote’un CEO’su Byron Udell, pandemi başlangıcından bu yana satışlarda %30 artma görüldüğünü söyledi ve satışlardaki artışın 11 Eylül saldırılarının ardından yaşanan “panik alımlarına” benzediğini anlatım etti.

Udell, insanların başlangıç yapısını “deminden henüz mebzul anlıyorum çünkü güneş tacı virüse yakalanabilir ve ölebilirim” diyerek tanım etti.

Satışlardaki yükseliş özellikle yaşam sigortasi poliçelerinde görüldü. Uzmanlar maltalık sigortasının sektörün genişlik yalın kat ve sunu ulaşılabilir ürünü olduğunu söyledi. Bu seçenek korona virüs pandemisi nedeniyle gerçekleşen resesyonun hesaplı belirsizliği arttırmasının arkası sıra henüz üstelik çekimli ayla geldi.

Share: