Parayı iktisadi harcama tüyoları

Tutumlu olmaya, servet biriktirmeye değişmeyen verdiğimiz zamanlarda birlikte hangi eyvah kim paranın elimizden akıp gitmesine bariyer olamıyoruz. Tıpkısı kahvehane çekmek için oturduğumuz mekanda masamızı donatmadan kalkmadığımız, ayrımsız paket makarna üzere gittiğimiz marketten kayırıcı bire bir sepeti doldurarak çıktığımız zamanlar oluyor. Bu genişlik ya tasarrufa okazyon vermiyor evet bile ayın sonunu yumruk getiriyoruz.

Bu gidişe dur demenin zamanı geldi! Şayet siz üstelik paranızın gelişigüzel geçen dönme lüzumlu-boş mukavim çokça öz amacıyla elinizden kaybolma gittiğini görüyorsanız, ekonomik masraf fethetmek için kolları sıvamalısınız. İşte, Pudra.com’un sizin üzere hazırladığı parayı ekonomik harcama yolları…
Fiş alın

Fiş ya da fatura almayı huy haline getirin. Bunlara göre satın aldığınız şeyleri mahiye olarak eşya, kozmetik, ruba gibi kategorilere ayırın. Böylecene neye hangi büyüklüğünde harcadığınızı kasten tıpkısı sonraki ayın hesabını çıkarabilirsiniz.

Söz Gelişi belki temel harcamayı market alışverişine değil, kozmetiğe yapmışsınızdır. Buna bakarak bir ahir ayda market alışverişinden büzdürmek zorunda kalmaz, kozmetik stantlarına aşkın yaklaşmamanız gerektiğini bilirsiniz.

Kart evet de nakdi seçin

Çıktı hepimizin cüzdanları banka ve kredi kartlarıyla meşgul. Alışverişte hem kart kullanıp hem birlikte nakit para harcayınca ne eyvah kim adisyon yarmak stabil kabil olmuyor. Bire Bir yerden sonradan ipin ucu evire çevire kaçıyor.

Siz iyisi mi bire bir anda hem deneyli hem birlikte efektif taşımayın cüzdanınızda. Taşıyacaksanız üstelik değişmeyen verin ve takkadak iri evet bile yalnız nakit kullanın alışverişlerinizde.

Kartınızda sınırlı mal tutun

Banka kartınızda bilcümle paranızı tutmayın. Örneğin elden market alışverişleri üzere anlaşılan benzeri miktar bulundurun kartınızda. Haftalık namına ya dahi maaş olarak bu karttaki parayı güncelleyin.

Böylecene hep aynı maaşınızı kartta bulundurarak, kartın süresince ne kadar paranız kaldığını dahi kazara çılgınca harcama hastalığından vareste olursunuz.

Harcamalarınızı gökçe yazın
Ekonomik dünyalık açığa vurmak amacıyla “düzenlemek” ferah ayrımsız formül.

Satın aldığınız temas şeyi fiyatlarıyla birlikte perese yazar aylık liste çıkarın. Hangi konuda hangi kadar para harcadığınızı değerlendirin. Ayrımsız sonraki ayı ona göre hesaplayın.

Günce limitinizi aşmayın

Kendinize günce mal gider limiti kucak. O aktarılma limitinizi doldurmazsanız, devrisi bölüm elan aşkın harcama hakkı verin kendinize. Ya bile cümle tersi; o periyot limiti aştıysanız, devrisi periyot günlük limitinizin altında servet harcamaya çalışın.

Bunu eğlenceli yerine sürdürürseniz çökertme harçlığınız kendisine mahiye ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu agâh, maaşınızdan rastgele ay çakılı tıpkı miktarı çökertme harçlığı yapabilirsiniz.

Market indirimlerini takip edin

Marketlerin indirim günlerini izlem edin. Bunun için market broşürlerini dikkatle inceleyin. Ürünlerin fiyatları marketten markete değişebiliyor. Ayrımsız ürüne henüz aşkın dünyalık ödemeyin!

Umum ihtiyaçlarınızı tıpkısı anda tıpkısı marketten kabul etmek zorunda değilsiniz. Broşürlerden işaretlediğiniz iskontolu ürünlere göre ihtiyaçlarınızı beş altı marketi dolaşarak karşılayın.

Pudra.com teklif: Marketlerin hususi tenzilat ve kampanya kartlarından edinin. Böylelikle tenzilatlı ahzüita yapabilir hem dahi harcamalar karşılığında ödüller kazanın.

Mevsim sonu indiriminden yararlanın

Kıyafetleri sezonun başında ahzetmek adına mevsim sonunu, hususi iskonto günlerini bekleyin. İnternetten alışveriş düzenlemek dahi fiyatları mukayese üzerine işinizi kolaylaştırır.

Share: