Reanult Grubu’ndan üç yeni hibrit misil

15-27 Ekim tarihleri arasındaki Renault eWays etkinlikleri kapsamında Renault Grubu, kullanılmamış ürünler ve teknolojilerin beraberinde ilkeler ve muvaffakiyetsiz karbon emisyonlu mobiliteye geçiş vizyonunu paylaşıyor. Renault eWays, bugün ve ati dönme için kendini sürdürülebilir mobilite ve ekosistemde ana aktör namına konumlandıran kol için koskocaman tıpkısı kilometre taşı niteliği taşıyor.

Etkinlikte konuşan Renault Grubu CEO’akarsu Luca De Meo, “Takım adına 2050 yılına büyüklüğünde Avrupa’birlikte muvaffakiyetsiz karbon emisyonu taahhütümüzü hesabına getirmek üzere çalışmalarımızı serian sürdürüyoruz. 2030 itibarıyla emisyon oranımızı 2010 yılına kıyasla yüzdelik 50 azaltmayı hedefliyoruz. 2022 yılıyla alay malay yekpare modellerimiz elektrikli evet dahi elektriklendirilmiş versiyonlara ehil olacak. 5 yıl zarfında Renault Grubu namına pazardaki araçlarımızın yüzdelik 50’sinin elektirikli ya de hibrit olmasını planlıyoruz. Renault Megane eVision, elektrikli Dacia Spring ve Eskimemiş Arkana E-TECH Melez bu planlarımızın önemli birer parçası” ifadelerini kullandı.

Kestirmece 10 sene ilk ZEO lansmanını gerçekleştiren Renault Grubu, bugün 8 ayrımlı mümasil kalkmak amacıyla 350 bin araçla dünyanın dört bir birlikte elektrikli mobilite sunuyor. Ekip Elektrikli yapıt gamına mülhak yerine, Clio, Captur, Bakir Mégane ve Bakir Mégane Estate modellerle E-TECH Melez ve Plug-mağara Hibrit teknolojisine sahip melez ve plug-mağara melez versiyonlardan oluşan mecmu tıpkı nişane gamı sunuyor. Yıpranmamış Renault Arkana bile bu yayın gamına karışma oldu.

Kullanılmamış benzeri elektrikli kompakt hatchback
eWays etkinliğinin sunu büyük sürprizi elektrikli Renault Megane oldu. Elektrikli araçlara özel kullanılmamış CMF-OCAK platformu kullanan Renault Megane eVision, coupe ile SUV kodlarını birleştirerek kompakt hatchback modelini yeniden tanımlıyor. Bu kucak, segmentin geleneksel ebatlarından farklılaşarak yeni hatlara ve ebatlara eş benzeri dil ortaya çıkmasını sağlıyor. Sonunda ilk defa önceleme edilmesinden 25 yıl sonra Megane için bakir aynı bahis açıldı. 

Elektrikli Dacia Spring
Dacia 2021’da modaya makul banal kent otomobili elektrikli Dacia Spring’i pazara sunacak. Logan ve Duster modellerin peşi sıra Dacia Spring, elektrikli mobiliteyi hep yoluyla erişilebilir arkaç getirerek pazarda kıvrılma yapmaya hazırlanıyor. Ferdî, paylaşımlı ya de hevesli mobilite üzere Spring basit, güvenli ve erişilebilir ayrımsız çözüm yerine öne çıkıyor.

Yenilikçi SUV görünümü ile mümasil, 4 koltuğa, rekor bire bir iç hacme, basit ve inanılır ayrımsız elektrikli para aktarımı organına ve yiğitlik verici tıpkısı eser gamına eş. Hafif ve kompakt elektrikli Spring, katışık WLTP döngüsünde 225 km, WLTP kent içinde ise 295 km sürüş menziliyle hem şehir ortamında hem birlikte şehirler arası yollarda çok yönlülük sunuyor.

Üç kullanılmamış melez mümasil
Renault, elektrikli mobilitenin birlikte melez iz gamını da genişletiyor. Yeni Arkana E-TECH Melez, Captur E-TECH Melez ve Eskimemiş Mégane hatchback E-TECH Plug-In Melez, Avrupa’bile 2021’mağara evvel yarısında satışa sunulacak. 

Eskimemiş Arkana ve Captur ile 12V ancak-hibridizasyonun hayata geçirilmesi değme tuhaf ihtiyacı karşılarken, erişilebilir olmayı sürdürerek türlü olan yekpare elektriklendirme seviyelerini kullanıma sunuyor. Sonunda nakil organı serisi doğru oluyor.

10 yıldan ayrıntılı süredir elektrikli araçlarda öncü ve lider olan Renault, Formula 1’deki deneyimini otomotiv pazarına taşımaya devam ediyor. Bellik bu deneyimiyle otomotiv pazarında elan degaje benzeri açkı yelpazesine yaşayan ve artağan melez okkalı alıntı organları sunuyor.

Share: