Reisicumhur Erdoğan: Sosyal basamak hamlesini başlatıyoruz

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, “Cumhuriyet tarihinin en balaban içtimai basamak hamlesini başlatıyoruz. İlk nöbet sülale sahibi olacakların sabırsızlıkla beklediği projenin hazırlıkları bayılmak amacıyla.” dedi.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın konuşmasından eke satır başları şöyle:

“Hububat koridoru üstüne BM Umumi Sekreteri teşekkürlerini tabir etti. Bugün hamle atıldı ve hububat koridoru neticesinde zaman tarihi tıpkısı dönüm noktası olmuştur.

Hububat aylı sefine bugün Odessa limanından akıntı etti. Temas hangi kadar ihtilaf idrak edemese de ülkemizin öncülüğünde başlatılan bu say yüce ayrımsız diplomatik başarıdır.

Hububat koridorunda tarihi dönüm noktası

İstanbul’a ulaştığında bu gemi arama edilecek arkası sıra birlikte yükünü bırakacağı yere yolculuğuna devam edecek.

Benzer diplomatik çalışmaları enerji ilkin tevessül etmek amacıyla diğer alanlara üstelik teşbil edebiliriz. Rusya-Ukrayna savaşının iki yan açısından dahi adaletli tıpkısı sulh amacıyla sona ermesi üzere çokça çabalama gider ettik.

Rusya-Ukrayna savaşının tetiklediği ekonomik akse ise makyajları dökmüş, nesep yüzü ortaya çıkarmıştır. Ülkemizi detaylı bir süredir pespaye krizler üzerinden oyalayanların bu fırsata bariyer olmalarına müsaade etmeyeceğiz. 

Tercihimizi istihdamdan yana kullandık

Bunun üzere tercihimizi istihdamdan, yani vatandaşlarımızın işinden aşından huzurundan yana kullandık. Ve ihracatımızı 250 bilyon dolar sınırına getirdik.

Yılın önceki yarısındaki gerçekleşmeler 2022 yılını, 47 milyon gezici ve 37 bilyon dolar turizm geliriyle hedeflerimizin üstünde kapatacağımıza belen ediyor.

Doğalgazda yüzdelik 80’i sabık tutma sebebiyle vatandaşlarımızın arz bağan maliyetle evlerini ısıtmalarını sağlıyoruz.

Gördünüz, Ordu’bile fındık fiyatlarını açıkladık. Bay Kemal yine şaşırdı. Diyor ki ’72 TL adına düşündüm’. Sen düşünmeye bitmeme deri. Biz icraattan bahsediyoruz Bay Kemal. Senin icraatın var mı? Çocuk ortağı dahi 75 düşünüyormuş. 1 dolardan, 3 doların konusunda fındık fiyatlarını lacerem getirdik buna bakın. 

Elli sıkıntı liraya büyüklüğünde ısı yalıtımı kredisi

Küresel enerji ev boğazına karşı, vatandaşlarımızı mevcut kaynakları mübarek bire bir şekilde kullanmaya davet ediyorum. Geçtiğimiz sene 50 bilyon dolarlık enerji ithalatı eden, bu sene ayrımsız faturanın 2 katına çıkma ihtimali olan aynı devlet durumundayız.

Tasarrufla bu oranda yüzde 10’luk tıpkısı düşüş sağmamamız, 10 milyar dolarlık ulama sağlayacaktır. Hanelerdeki ısı yalıtımı çalışımı amacıyla kat başı 50 bin liraya kadar akla yatkın kredi imkanı sunuyoruz.

Içtimai basamak projesi başlatıyoruz

Cumhuriyet Altını tarihinin genişlik balaban sosyal hane hamlesini başlatıyoruz. İlk posta karı sahibi olacakların sabırsızlıkla beklediği projenin hazırlıkları vermek amacıyla.

Vatandaşlarımızı icar öder kadar taksitlerle, yerli ve yatay mimari anlayışına bakarak mensur edilmiş konut projeleriyle ocak sahibi yapacağız.”

TOKİ aidatlarına yurttaş isyanı

 

Sonuç 10 yılda yabancılar 341 bin ev aldı

 

Sınırlı gelirli üzere toplumsal ev müjdesi

 

Share: