Rolls-Royce, çalışanlarını enflasyona ezdirmemekte azimli

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Acun faziletkâr pahalılık ve nema artışlarıyla pres zamanlar geçiriyor. Ücretliler ise işlerini kaybetme evet dahi maaşlarının değerini yitirmesiyle konvansiyon sorumluluk kişi tehlikesiyle yüz yüze. Çalışanlar arasında hele tıpkısı barışma ise berenarı bahtlı.

Fortune.com’dan Eamon Barrett’ın haberine bakarak, Rolls-Royce şirketi, 14 bin çalışanına ikramiye ve aylık zammı vererek yaşanan iktisadi zorluklar karşısında daha tüvana kalmalarını sağlıyor. Rolls-Royce CEO’akarsu Warren East, istisnai zamanlardan geçtiklerini tabir ederek, yaşanan ekonomik belirsizliklerle başa çıkabilmek üzere bu kararı aldıklarını belirtti.

Şeriklik CEO’akarsu Warren East çalışanları ile paylaştığı notta ayrıklı zamanlardan geçtiklerinin altını çiziyor.

2 bin euro ikramiye

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak, ülkenin dirim maliyetlerinde yaşanan üstünlük sonrasında 14 bin çalışanına 2 bin euro (2,455 dolar) ikramiye ve maaş zammı vermeye değişmeyen veren motor üreticisi Rolls-Royce, dünyanın büyük üretici firmaları amacıyla dahi yeknesak dokuma ediyor. Ortaklık CEO’akarsu Warren East çalışanları ile paylaştığı notta istisnai zamanlardan geçtiklerinin altını çiziyor.

Mayıs ayında açıklanan rakamlara bakarak İngiltere, serencam 40 yılın yer erdemli para şişkinliği seviyesiyle yüz yüze. Pahalılık verilerinde güzeşte yılın tıpkısı dönemine göre yüzdelik 9’luk bir artış yaşanırken, bu duruma sunu aksi anlamda ulama veren görüngü ise Ukrayna Savaşı olarak öne çıkıyor. Yaşanan çatışma ortamı Avrupa genelinde enerji fiyatlarını artırırken, İngiltere’da benzin ve elektrik fiyatları April ayında benzeri geçmiş yıla göre sırasıyla yüzde 53,5 ve yüzdelik 95,5 oranında artış gösterdi. İngiltere’bile ortalama aynı çalışanın maaşı çın bazda yüzde 1,2 oranında düşerken, efdal yer yağı fiyatları dahi tüketicileri tahakküm duruma düşürüyor.

İngiltere, sonuç 40 yılın sunu yüksek pahalılık seviyesiyle karşı karşıya. Bu duruma hırçın anlamda ulama veren bildirme mehabetli olay ise Ukrayna Savaşı.

Yüzdelik 4’lük mahiye artışı

Rolls-Royce’tan yapılan açıklamada, 11 bin fabrika işçisi ve 3 bin gailesiz yöneticiyi kapsayan bütün kısaca 14 bin çalışana tıpkı kereye muhtemelen koyulmak üzere ikramiye verileceği belirtildi. Rolls-Royce şirketinin Birleşik Kraliyet’ta kestirmece 20 bin çalışanı bulunuyor.

Mavera yandan, iştirakçi sendikasının akseptans etmesi halinde müşareket, 11 bin çalışanına Mart ayına büyüklüğünde yüzdelik 4’lük mahiye artışı öneri edecek. Rolls-Royce’fecir yapılan açıklamada, remiks oranının, iştirak çalışanlarının akıbet on sene içinde alacağı genişlik faziletli yıllık ecir artışı olacağı belirtildi.

Şirket CEO’su East, çalışanlarına müteveccih kolay bire bir ecir artışının tam olmadığını düşündüklerini ve bu nedenle çalışanlarına 2 bin sterlinlik ikramiye verme noktasında uzlaştıklarını belirtti. Çalışanları üzere kalıcı bir inhilal hedefiyle aldıkları bu karar sonucunda, yüzdelik 4 oranında yapılacak mahiye artışı ve 2 bin sterlinlik ikramiye ile yüzdelik 9 oranında iştirakçi aylık artışı hedefine ulaşmış olduklarını belirten East, bu oranın bulunan para şişkinliği oranıyla ahenktar olduğunun altını çizdi.

Pandemi sürecinde çarpış almıştı

Iştirak pandemi sürecinde karlılık anlamında balaban darbe almıştı. Alelhusus tepkili uçak motorları üretiminde dünyanın dar şirketlerinden biri olan Rolls-Royce, jetlerin uçuş saatine koşut adına elde ettiği havayolu şirketlerinden yapılan ödemelerde iri tıpkı düşüş yaşanmış olmasından münasebetsiz anlamda etkilenmişti. 2020 yılında uçuşlar durdurulduğunda şirket, gelirlerinde yüzdelik 20 oranında düşüş yaşanmış ve şirkette yapılan açıklamada benzeri sene için 2,55 milyar dolarlık pres zararı açıklanmıştı.

Şirket, Şubat ayında yatırımcılarıyla paylaştığı notta 2023 için mütevazı ve fazlalık akça girişi beklediğini açıklamıştı.

Rolls-Royce, aynı yıl içre toptan aksiyon gücünden 9 bin kişiyi işten çıkardıktan sonradan 2021 yılında gene kar açıkladı. 2021 yılında 152,2 milyon dolar kar bildiren şirket, Küçük Ay ayında yatırımcılarıyla paylaştığı notta 2023 için mütevazı fazlalık akça girişi beklediğini açıklamıştı.

55 milyon dolara dünyalık olacak

Müşareket CEO’su East, bir zamanda, çalışanlara yönelik daha büyük aynı ücret artışının böylesine şişman belirsizliklerin olduğu bir dönemde mufassal vadeli sevap faturalarına çokça aşkın maliyet ekleyebileceğini sözlerine ilaveten bunun Birleşik Kraliyet’ta gelecekte yaşanacak rakiplik gücüne kötülük verebileceğinin altını çizdi. Önerilen yüzdelik 4 oranında mahiye artışı ve 2,455 dolarlık ikramiye dağıtımı şirkete bu yıl üzere yaklaşık 55 milyon dolara mal olacak.

İngiltere’bile ücret artışları enflasyonun aşağılık gerisinde

 

Goldman, eylülde Avrupa enflasyonunda zirve bekliyor

 

Euro Bölgesi’nde pahalılık doruk yaptı

 

Share: