Ruh yetmezliği amansız hastalık riskini artırabilir

Mürekkep Kraliyet’ta 920.000’e büyüklüğünde kişinin, kalp vücuda gerektiği kabil çağ pompalamadığında ortaya sâdır durumla yaşadığı düşünülüyor. Bu ebat umumi yerine kalp krizi zımnında kalp kaslarının beis görmesiyle ortaya çıkıyor.

200.000’den aşkın koca üstünde yapılan araştırma, his yetmezliği hastalarının kestirmece dörtte birinin kansere yakalandığını, ruh rahatsızlığı olmayanların ise yemeden içmeden yüzdelik 16’sının kansere yakalandığını buldu.

Önsezi yetmezliği olan kadınların kansere yakalanma olasılığının yüzde 85, erkeklerde ise bu oranın yüzdelik 69 olduğu belirtildi. Bulgular, akim aynı kalbin iltihaplanmaya neden olan proteinler üretebileceğini ve bunun bile tümörlerin vücutta mekanizma olasılığını artırabileceğini gösterdi.

TEDBİRLER ALINARAK HASTALIKLAR ENGELLENEBİLİR

Almanya’daki Kiel Christian-Albrechts Üniversitesi’nden araştırmaya katılan Dr Markka Luedde şunları söyledi: “Kalbe engel veren ilaçlar düzlük kanser hastalarının duygu yetmezliği üzere izlenmesi hoşgörülü ayrımsız aplikasyon. Demincek ise kül tersini yaparak duygu yetmezliği güçlü hastaların kanser gelişiminde çetin izlemesi gerçekleşti.”

Ihtisas yetmezliği ve kanser arasında ilgiler olduğu düşünülse de Dr. Luedde henüz bu bağlantının kesinleşmediğini söyledi. Bu gözlemsel bire bir çalışmaydı ve sonuçlar duygu yetmezliğinin kansere sebep olduğunu tüm yerine kanıtlamıyor. Fakat bulgular, duygu yetmezliği aktif hastaların kanseri gölge etmek için tedbirler alabileceklerini gösteriyor” dedi.

Avrupa Kardiyoloji Derneği’nin çevrimiçi bir konferansı olan His Yetersizliği 2021’da sunulan ve ESC Kalp Yetmezliği dergisinde yayınlanan araştırma, ortalama yaşı 72 olan insanları inceledi. Kalp yetmezliği olan mecmu 100.124 sökel ve rahatsızlığı sıfır 100.124 emanet on sene süresince izlendi.

Benzer yaşta ve benzer düzeyde obeziteye ehil insanları içeren iki kadro ortada, ihtisas yetmezliği çekenlerin yüzdelik 25,7’si kansere yakalandı. Önsezi yetmezliği olan kişilerde kansere yakalanma riskinin averaj yüzde 76 oranında arttığı görüldü. Deri kanseri amacıyla riskin yüzde 83 ve bicik kanseri amacıyla yüzde 67 henüz yüksek olduğu bulundu.

Güneş Tacı virüs sonrası bu şikayetlere dikkat!

 

Share: