Ruslar, taşınmazlar için Türkiye’ye akış edecek

Moscow Sotheby’s International Realty ünlü taşınmazlar şirketinin yaptığı araştırmaya göre korona virüs kısıtlamalarının kaldırılması sonrası Rusların Türkiye’deki konutlara ve diğer yapılara müteveccih ilgisinde yara bire bir çoğalma görülebilir.

Kovid-19 zımnında Zalim yatırımcıların ve amiyane alıcıların Türkiye’deki gayrimenkullere talebinin azaldığını belirten uzmanlar, “Orak Ayı ortasından itibaren sınırlar kademeli kendisine açılmaya başlayacak ve Rusların Türkiye’ye yolculuk etmesine ağustosta cevaz verilebilir. O andan itibaren Türkiye’yi gayrimenkul alıcısı akını bekliyor. Rusların Türk gayrimenkullerine ilgisinin efdal olacağını aramak için dayanaklarımız var” dedi.

Uzmanlar, birçok ülkenin aksine Türk mevzuatına bakarak internet üzerinden taşınmazlar alınabileceğini ve Türkiye’de hesap açmadan taşınmazlar üzere ifa yapılabileceğini kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu buut, yatırım ve kişisel kullanım amaçlı hane iktisap imkanını oldukça kolaylaştırıyor. Genişlik aheste arzu, elan önceki olduğu kadar İstanbul, Alanya ve Antalya’da görülecek.”

Kiralık yazlıklarda sertifikalı familya dönemi

Türk halkının Rusya’ya bakışı: Dost bulanlar azaldı

Basamak satışları Ümraniye, Sultangazi ve Beylikdüzü’nde virüs dinlemedi

Share: