Rusya kripto parayı yasaklamayacak; şartlı müsaade verecek

Rusya’da hükümet, kripto mülk birimlerini düzenleyen yasalar amacıyla bir çerçeve benimsedi. Yeni politikanın amacı, özel yatırımcıların haklarını garanti altına alırken ve sayısal varlıkların suçu akçalamak için kullanılmasını engellerken sayısal belirteçleri Rusya’nın mali sistemine entegre eylemek.

Moskova’dan yapılan açıklamada, “Hükümet, Rusya’daki sayısal servet birimlerinin geleceğini belirledi. Bu nev finansal varlıkların dolaşımı ve hususi yatırımcıların haklarının korunması, aç piyasanın bilcümle katılımcıları için merhametsizce yükümlülüklerle mehabet vasıtasıyla düzenlenecek” ifadeleri kullanıldı. Buna bakarak tamam düzenleyici mekanizmalar adına getirildiğinde, kripto servet birimleri mevcut finansal sisteme enerjik ayrımsız şekilde entegre edilecek.

Yatırımcıları “kalifiye” ve “yalınç ” kategorilerine ayırmanın yanı sıra cazibe, saklı yazı değiş mekanizmaları ve platformlarının tehlikeli şekilde düzenlenmesini öngörüyor. Saklı Yazı için soy para birimlerinin hava satımına yalnızca kripto servet birimi işlemlerini izleyebilen, bunlara katılan kişileri tanımlayabilen ve ilkokul yıl boyunca işlemlerin kayıtlarını tutabilen hususi bir sisteme kayıtlı lisanslı bankalar eliyle izin verilecek.

Yabancı kripto borsalarının, kayıtlı oldukları ülkede lisanslı olmaları ve Rusya’da benzeri temsilcilikleri olması koşuluyla Rusya’da neşelilik göstermesine cevaz verilecek.

Rusya kripto paralara vergi getiriyor

Kripto mülk ile kara mülk lacerem aklanıyor?

UBS: Düşük riskle kripto yatırımı yapmanın 3 yolu

Share: