Rüyasına girdi, depremde çevrik mütezayit kedisini canı pahasına kurtardı

Malatya’birlikte depreme yakalanan adam, rüyasına giren kedisini canı pahasına birlikte olsa cehennem olmak için olan evine girerek kurtardı.

Kahramanmaraş merkezli hareket, 11 ilde on binlerce kişinin ölümüne ve binlerce binanın yıkılmasına sebep oldu. Bati hasarlı binalardan canlarını tahakküm kurtaranlar zelzele bölgesinden ayrılırken, fert dostlarını geride bırakmadı. Malatya’üstelik depreme yakalanan 3 çocuk babası esnaf Erdal Karakuş, bati hasar gören 4 katlı apartmandan ailesini ızdırap almadan kurtardı. Evleri hasar gördüğü için Tokat’ta ayrımsız kamu kurumunda çalışan oğlunun yanına yerleşen Karakuş, canı pahasına kurtardığı kedisini de birlikte getirdi.

Rüyasına giren kedisini, korkulu hasarlı evine girerek kurtardı

Yavru iken sahiplendiği 1,5 yaşlarındaki ‘Dobi’ isimli kedisini ailesinden farksız gören Karakuş, hareket sonrasında yaşadıklarını anlattı. Uykuda yakalandıkları depremde hasar gören evlerinden canlarını baskı kurtardıklarını beliren Karakuş, “Evden çıkarken kedimi üstelik kucaklayıp yanıma almıştım. Otomobilde durmadı, kaçtı. Daha sonradan yakalayıp tıpkı müddet bilahare eve döneriz düşüncesi ile kedimi eve bıraktım. İkinci deprem olunca eve daha duhul imkanımız olmadı. Ama tün rüyalarıma giriyordu. Rüyamda kapıyı açtığında kedimin öldüğünü gördüm ve çokça üzüldüm. Devrisi dönüş canı pahasına idare etmek istedim. Kapıyı açamadığım üzere kırarak eve girdim. Kediyi içeride bulamadım, köye gittik. Tokat’a geleceğimiz ahit vicdan azabında tükenmek üzere esasen eve gittim. Eşimle gelişigüzel birkaç parça kayıt aldık. O sırada seslendim, sesimi duyunca tepki verdi. Çokça şükür kurtararak Tokat’a getirdik” dedi.

Kedisini yetmek amacıyla 3-4 yol binaya girdiğini, o sırada dümdar sarsıntılara yakalandığını belirten Karakuş, “O zaman aynı şey düşünemiyorsun, Allah’ın verdiği bati güç. Onların üstelik tıpkısı canı olduğunu düşündüğümüz üzere çokça şükür kazasız belasız atlattık. Bu kedimi evvel bulduğumda çocuk idi, 250 gram geliyordu. Pestil idi veterinere götürdüm, ‘Enfeksiyon kapmış, güç şansı yumruk’ dedi. Hamdolsun zaman 6 kilonun üstünde” diyerek konuştu.

Veteriner Hekim Fatih Belletici yoluyla muayenesi yapılan kediye, parazit aşısı uygulandı. Belletici, hayvanların birlikte depremden insanlar gibi zıt etkilendiğini söyledi. – TOKAT

Share: