Şahenk Atina’daki apartmanını sattı

Kardeş Yıldız – FİNANSGUNDEM.COM

Bankalarla yapılandırma masasına oturan Tekevvün Grubu’nun Umumi Heyet Başkanı Ferit Şahenk, benzeri yandan de bazen varlıklarını satma gayreti içerisinde. Avrupa’daki otellerinin benzeri kısmını vitrine çıkardığı tez edilen Şahenk’in, Yunanistan’bile sahibi olduğu tıpkısı apartmanını sattığı belirtiliyor. Şahenk’in Atina’nın yeryüzü gözde semtlerinden biri olan, ünlü markaların mağazalarına, zengin işadamlarının ise malikanelerine karı sahipliği eden Kolonaki’deki 6 kıvrım apartmanı Yunanistan’ın sunma adlı işadamlarından birine sattı. Palikarya milyoner Apostolos Vakakis, Doğuş’un apartmanına 3 milyon euro kabil ayrımsız cirim yani kestirmece 20 milyon TL ödedi. 1950’lerde yapılan ve Kolonaki’nin genişlik ilgi calip yapılarından biri olan Şahenk’in apartmanını alan Vakakis için Yunan medyası Mr. Jumbo olarak diyor. Bu lakabın nedeni ise Yunan işadamının ülkedeki en büyük oyuncak salon zinciri Jumbo’nun sahibi olması. Jumbo’nun 53’ü Yunanistan’da 13’ü Romanya’de 9 ülkede 90’ın üzerinde mağazası var. Bu ülkelere yakın dönemde Türkiye’nin da eklenmesi bekleniyor.

Dubai Emiri Maktum ile görüşüyor

800 milyon euro iş hacmi eden Jumbo’nun 3900’den aşkın çalışanı var. Jumbo’nun yüzdelik 23 ile arz şişman hissedarı Apostolos Vakakis.
Yoz-şişman demeden bazen varlıklarını satan Doğuş Grubu ile ilgilendiren geçtiğimiz hafta enteresan tıpkı kanıt daha vardı. Aralık ayında bankalara olan döviz karşılığı 25.2 bilyon lira borcunu yapılandıran Doğuş Holding’in Avrupa’daki bazı otellerini Dubai Emiri Ahali Maktum’un şirketine kıymak amacıyla görüştüğü ati sürüldü. Satılması planlanan tesisler arasında İstanbul Grand Hyatt ve İtalya’daki iki otel da bulunuyor. Tekevvün, akıbet beş altı içerisinde D-Marinas ve d.ream hisselerinin bir bölümünü İspanya’daki Villa Magna otelini 210 milyon Euro’ya Meksikalılara satmıştı.

Ferit Şahenk otellerini feda etmek için görüşüyor

 

Ferit Şahenk ile Hüsnü Özyeğin’in anlaşması bozuldu

 

Şahenk otellerini as kararı aldı

 

Share: