Saika, Aysal ve Şener’e ukubet yağdı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hevesli Ayak Topu Sıkı Müesses (PFDK), Fenerbahçe Kulübü Başkanı Muazzez Saika ve Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal’a 21’er periyot, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener’e ise 30 bölüm hak mahrumiyeti cezası verdi.
Asamble toplantısının ardından yapılan açıklamaya göre, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Sebep’a 28.12.2012 tarihinde pakt resmi internet sitesinde düzlük alan sportmenliğe mugayir meşruhat dolayısıyla 21 gün hak mahrumiyeti ve 15 bin liralık nakdî ceza verildi.
Galatasaray Kulübü Başkanı Aysal de 27.12.2012 tarihinde pakt resmi internet sitesinde düz düz sportmenliğe çap meşruhat zımnında 21 bölüm hak mahrumiyeti ve 15 bin teklik nakdî ceza aldı.
Trabzonspor Kulübü Başkanı Şener’e ise 27.12.2012 tarihinde kulüp resmi internet sitesinde düzlük düz sportmenliğe aykırı açıklamalar dolayısıyla 30 periyot hak mahrumiyeti ve 20 bin teklik para cezası verildiği tabir edildi.
Kulüplere nakdî ceza
Kurul, başkanların beraberinde kulüplere de dünyalık cezaları kesti. Resmi genel ağ sitelerinde saha alan sportmenliğe uymaz meşruhat nedeniyle Fenerbahçe ve Galatasaray kulüplerine 50’şer bin, Trabzonspor Kulübü’ne ise 65 bin lira nakdî ceza verildi.

Share: