Saklı Yazı piyasalarda vurgun 1 bilyon doları aştı

FTC’den yapılan açıklamada, Familya 2021’den mart ayına kadar olan süreçte, tüketicilerin kripto mülk birimlerini içeren dolandırıcılıklar zımnında 1 bilyon doların üzerinde zayi yaşadığı aktarıldı.

Saklı Yazı paranın bir nice hilekâr amacıyla acilen en çokça yeğleme edilen ödeme şekli haline geldiğine belen edilen açıklamada, bahis konusu dönemde 46 binden aşkın kişinin dolandırıldığı kaydedildi.

Açıklamada, kripto mülk kayıplarının çoğunun cali kripto dünyalık yatırım fırsatlarıyla ilgilendiren olduğu belirtilerek, yapmacıklı envestisman vaadiyle gerçekleşen dolandırıcılıklardan sağlanan tutarın Ev 2021’den bu yana bütün 575 milyon dolar olduğu bildirildi.

En çok kullanılan dolandırıcılık yöntemlerinden birinin da insanların haklarında anket açılabileceği iddia edilerek paralarını kripto mal birimine dönüştürmelerini uydurmak olduğu aktarılan açıklamada, insanları aşk ilişkisi tarafından kripto para yatırımı yapmaya kandırma etmenin ise tıpkı diğer yöntem olduğu rapor edildi.

Açıklamada, saklı yazı mal birimiyle ilişkin dolandırıcılıkların genellikle toplumsal medyada başladığı, 2021’den bu yana saklı yazı servet birimiyle ait ayyarlık bildiren tüketicilerin tahminî yarısının bu dolandırıcılığın benzeri toplumsal iletişim araçları platformunda bire bir reklam, gönderi yahut mesajla başladığını bildirdiği kaydedildi.

FTC’nin açıklamasında, 20-49 gözyaşı arasındaki kişilerin kripto mal dolandırıcılığı gönül ihtimalinin daha şişman gözyaşı gruplarına nazaran 3 hatim çok olduğu, fakat henüz iri yaş gruplarının saklı yazı para dolandırıcılıklarında elan fazla dünyalık kaybettiği aktarıldı.

Kripto nukut 10 ayın yer düşük seviyesinde

 

Kurucusu ortadan kayboldu: Kripto parada tıpkı hastalıklı henüz!

 

MoneyGram kriptoyu dolara dönüştürecek

 

Kripto para borsasında yeni zayıf!

 

Share: