Saklı Yazı servet piyasasında heybetli ilim

Bitcoin (BTC), tüvana tıpkı 2021 kapanışı için zamanının daraldığı şu günlerde, 19 Aralık’ta oylumlu tıpkı etkin ortalama (MA) değer trendi ile aynı çetin gösterisi yaptı.

“Bitcoin’mağara sıçrayacağına ve kele piyasasında kalacağımıza düşünce veriyorum”

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD paritesinin münasebet günü 47 bin dolardan muamelat gördüğünü ve henüz belli aynı aralıkta bulunduğunu gösterdi.

Bu eşit, şu anda Bitcoin’in tıpkısı almanak MA trend çizgisinin bulunduğu yerdir. Bura, BTC/USD paritesinin bindi noktası yerine kalırsa balaban ölçüde yükselişi belen eden bire bir mıntıka olarak akseptans ediliyor.

On-chain selen kaynağı Look Into Bitcoin’mağara kurucusu Philip Swift, “1 yıllık MA, tarihî adına oldukça koca tıpkısı Bitcoin boğa/ayı pivot seviyesinde ve biz dahi yekpare yerine şu zaman o noktadayız.” dedi.

“Bitcoin’mağara sıçrayacağına ve sevir piyasasında kalacağımıza inanıyorum”

Bitcoin’mağara serencam sıçrayışı, eski yükseliş beklentileriyle biraz tınlamalı olsa dahi, gani benzeri yıl sonu kapanış fiyatı için daha tam değil.

Yığılım akın modelinin yaratıcısı PlanB üstelik Bitcoin’mağara yükselmesini bekleyenler arasındaydı. Bu haftasonu, PlanB’nin 2021 için hedeflediği 100 bin dolar seviyesinin muhtemel olmadığı anlaşıldı.

PlanB, akıbet gelişmelere rağmen geçerliliğini esirgeyici modelinden vazgeçmeyeceğini da sözlerine ekledi.

Bu sene “yılbaşı rallisi” yok

2021’mağara alışılmadık bitişi, geleneksel piyasayı dahi etkiledi. Alışılmış “yılbaşı rallisi” geçtiğimiz hafta tek yerde görülmedi.

MEMLUK Tarz Bankası (Fed)’den yapılan izahat güdük kesiksiz aynı takat sınırı yükselişi sağladı amma genel anlamda bu yükseliş, yılın başlarına kıyasla zayıf kaldı.

Etraf yorumcusu Holger Zschaepitz, “Piyasalar karakteristik ayrımsız  yılbaşı rallisi düzenlemiyor gibi görünüyor.” dedi.

“Küresel hisse senetleri, yatırımcıların Fed’in açıklamalarına hırçın reaksiyon göstermesiyle bu hafta 1,8 trilyon dolar ayar kaybı yaşadı. Hisse senetleri daha 118 trilyon dolar mesabesinde. Yani Gayri Safi Elverişsiz İçi Hasıla (GDP)’nın yüzdelik 140’ına denk geliyor.“

Son buut, Koronavirus Omikron varyantının yeni yıla kadar devam edecek soylu erki sıkıntılara kat açması nedeniyle olumlu değil.

350 milyon dolarlık Bitcoin’i yanlışlıkla çöpe attı

 

Bitcoin milyonerinin nazik derdi!

 

Bitcoin’da satışlar sürüyor

 

Share: