Saklı Yazı yatırımlarında nelere özen etmeli?

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Günümüzün finansal açıdan anaç gençleri, saklı yazı mülk birimi, blockchain ve NFT’ler için oldukça amatör. Bu zihayat yatırımcıların çoğu, alelumum volatilitesi efdal varlık sınıfına zahir para yatırmaya başlamaları gerektiğini zül ediyor.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak uzmanlar, eskimemiş yatırımcıların kripto para biriminden uzak durmalarına lüzumlu olmadığını söylüyor. Fakat kendilerini dirlik sınıfı üzerine eğitmeleri ve etraf oynaklıklarından sığınmak amacıyla lüzumlu önlemleri aldıklarından tehlikesiz olmaları gerektiği üstüne uyarıyorlar.

Dijital huzur danışmanlığı firması BKCM’mağara Kurucusu ve CEO’su Brian Kelly CNBC’deki açıklamasında, “Ego bu piyasaya lahzada girmenizi düşünüyorum. Fakat akıllıca miktarda giriş yapın” ifadelerine düzlük verdi.

Hangi büyüklüğünde yatırım yapmalı?

Kelly, saklı yazı servet birimleri nasip senetleri ve tahviller üzere özge varlıklardan çokça henüz bakir olduğundan, bu zümre varlıklara yatırım yapmanın değişik riskler taşıdığını söyledi. Saklı Yazı uzmanı bu riski dengelemek üzere kripto yatırımlarının yatırıma yönlendirilen toplam paranın tezyifkâr bir kısmı olmasını öneriyor.

Saklı Yazı uzmanı, “Yatırım portföyü olan çoğu insana rastgele ahit söylediğim husus, pay senetlerine veya tahvillere yatırım yapacağınızın paranın %5’ini yahut henüz azını almak ve kriptoya koymaktır” dedi. Kelly’e bakarak bu şekilde, kripto dünyalık birimi kazanan tıpkı bahis haline gelmezse, ötede kayıplardan dehalet üstelik sağlanabilir.

Kelly söz konusu stratejinin uygulanması halinde saklı yazı paralarda aynı çöküş yaşandığında çokça nazik ayrımsız kayıp verilmeyeceğine dikkat çekti: “Bu acıtacaktır fakat hayatınızı değiştirmeyecektir.

Diğer taraftan, saklı yazı dünyalık birimi katlanarak büyürse, baştaki %5’in portföylerin yüce tıpkı parçası olabileceğine dahi ilgi çekti. Kelly, “Bire Bir sair yatırımlarda olduğu kabilinden bilcümle iş yer büyüklüğü ve risk yönetimi ile dayalı. İnsanların temel günah yaptığı yer, aceleci tıpkı şekilde ensesi kalın olmaya işlemek istedikleri üzere haddinden fazla balaban oynamalarıdır” dedi.

Sair uzmanlarsa, yatırımcıların sadece kaybetmeyi kabul edebilecekleri şeyler üzerinden yatırım yapmasını öneriyor.

FTX Group’un CEO’akarsu ve Kurucu Ortağı Sam Bankman-Fried, “Katiyen amma katiyen eksiksiz adına anlamadığınız veya nazik miktarda volatilitesi olan ayrımsız şeye kaybetmeyi kabul edeceğinizden henüz fazla dünyalık harcamayın” uyarısında bulunuyor.

Yatırıma pekâlâ başlamalı?

Saklı Yazı para birimine yahut NFT’lere ne büyüklüğünde mal yırtmak istendiği belirledikten sonraları, varlıkları bilcümle adına yakalamak için zaman fora etmek gerekiyor. Bankman-Fried’e bakarak bunun bir kısmı farklı mahsulat ve platformlar temaşa etmek.

Kripto uzmanı “Kripto mal birimlerinin ne olduğu, NFT’lerin hangi olduğu, platformların hangi olduğu, borsaların hangi olduğu, blok zincirlerinin hangi olduğu ve cüzdanların ne olduğu için yoğun bire bir anlayışa sahip olmak beribenzer el” dedi.

Bankman-Fried, sınav için bir iki miktarda parayla değişik yerlerde birkaç değişik adisyon açmayı öneriyor. Arkası Sıra, ayrımlı varlıkları tutmanın, satın almanın, satmanın ve üste aynı blok zincirinde ayrımsız işlem göndermenin ne irfan geldiğini nüfuz etmek üzere hesaplardaki kâin kül özelliklerden yararlanılmasını referans ediyor.

“Bu serencam kendisine size işlerin elbet yürüdüğü hakkında her müracaat yahut okumanın yapabileceğinden haddinden fazla daha fazlasını öğretecek” dedi.

Saklı Yazı servet birimlerinin gücü

Uzmanlar, kripto mal biriminin ve değişik dijital varlıkların heyecan donör geleceğine işaret ediyor. Çünkü sayısal yaratıklar anadan görme kendisine mali sistemin dışında bırakılan grupların erişimi yardımıyla genişleyerek finansal hizmetler sektörünün manzarasını değiştiriyorlar.

Blockchain Vakfı İcra Direktörü Cleve Mesidor konuyla ilişkin açıklamasında, “Esasta kripto mal birimini harekete nâkil tabandaki hareketliliği gördük ve bu yüzden anadan görme finansal sistemin dışında bırakılan toplulukların sisteme katılabildiğine şahit oldunuz” ifadelerine düz veriyor.

Pew Araştırı Merkezi’nin verilerine bakarak, Asyalı, Zenci ve Hispanik yetişkinlerin saklı yazı servet birimlerine yatırım yaptıklarını veya bu alanda ticaret yaptıklarını irat olasılıkları çokça daha yüksek

Mesidor, “Sistemin dışında bırakılanlar bu yıpranmamış mal birimini kucaklıyor” dedi. Saklı Yazı uzmanı ayrıca, Ukrayna’daki çatışmanın, kripto para biriminin savaştan beis görmüş mağdurlar için şüphesiz faydalı bire bir açar olabileceğini gösterdiğini dahi söyledi. Zira memleketlerinde sakladıkları varlıklara erişemeyen çarpışma mağdurları saklı yazı paralar eliyle birikimlerine ulaşabiliyor.

Saklı Yazı milyarderi servetinin %99’unu dağıtacak

 

NFT’nin Türkçesi anlaşılan oldu

 

Yonga endüstrisinde kıtlığa karşı envestisman hedefi

 

WhatsApp paralı mı olacak?

 

Share: