Sanal AVM’ler geliyor

Dünyayı kasıp kavuran müstevli zımnında 18 Mart’ta kapılarını kapatan 1 Haziran normalleşme sürecinde ise kapılarını önce açan alışveriş merkezleri, baştan başlayan kısıtlamalar dolayısıyla düşen sağlık kaybının önüne koymak ve mülhak istihdam yaratmak üzere koca tıpkısı hamleye hazırlanıyor. Aksata Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, mevhum AVM girişimini tezce hayata buyurmak üzere tıpkısı yazılım üstünde çalıştıklarını söyledi. Altaş’ın verdiği bilgiye göre temas AVM öz e-ticaret sitesini yani sanal AVM’sini kuracak. Mütemmim öz oturduğu semte ya de mahalleye sunu yakın AVM’nin e-ticaret sitesine girip istediği mağazadan online alışveriş yapabilecek. Nişane AVM’nin özlük kurduğu ya üstelik anlaştığı kurye ekipleri vasıtasıyla tüketiciye ulaştırılacak. Bitiren isterse anide fazla yapıt alıp evinde deneyip sonrasında kuryeye tasdik edebilecek. 2020’bile yaşanan teessürat dolayısıyla mağazalara sunulan kira destekleriyle alay malay AVM’lerin yılı gelirde yüzdelik 40’lık aynı daralmayla kapattıklarını, 2021’bile birlikte ayrımsız olmasa birlikte kaybın bire bir süre henüz bitmeme etmesini öngördüklerini dile getiren Başkan Altaş, bu modelle AVM’ler ve mağazaların gelir kaybını bire bir nebze olsun azaltmayı hedeflediklerini söyledi.

MAHALLEYE YAYILIYOR
Bu modelin alelhusus kargolarda ürünleri müdahil, taşıma sırasında ürünü beis gören evet da değişim amacıyla muhatap bulmakta ağırbaşlılık hayatiyetli tüketici için haddinden fazla koskocaman benzeri evolüsyon olduğunun altını çizen Altaş, “Esasta tamamen bitiren lehine ayrımsız adım bu. AVM’yi mahallelere yayıyoruz. Bu menent antrparantez eklenmiş istihdam yaratacak. Seçme AVM öz moto-kurye ekibini kuracağı üzere yegâne vardiyada 3 bin, iki vardiyada ise kısaca 6 bin ilişik istihdam yaratılmış olacak” diyerek konuştu.

ÜÇGEN PAYLAŞIM MODELİ
Bunun aynı zamanda bir dirimlik paylaşımı modeli olduğunun dahi altını çizen Altaş şunları söyledi: “Markaların genel ağ siteleri üzerinden yapılan alışverişlerde dirimlik sadece umumi merkeze giderken daha çok hem markanın franchise’ı, hem AVM hem birlikte marka kazanacak. Bu hem alışverişi artırıcı hem dahi geliri paylaştıran tıpkı emsal. Temassız alışveriş olanağı da sunduğu amacıyla bile alımlı. Benzeri yandan da bitiren mağduriyeti önlenmiş olacak. Tüketici ürünü boğunuk olduğunda namına mümasil AVM’den mübayaa yaptığı için mağazaya gidip muhatap bulabilecek.”
(Bulak Polat /Sabah)

Kripto mal borsasını çökerttiler

Kaynak arazilerini satan çete çökertildi

İstanbul’dahi 3 ilçede çete operasyonu

Çek borcu olana TBMM’den şeb yarısı müjdesi

Share: