ŞANLIURFA – Dolay ters ilgi yırtığı ameliyatlarında “Press Fit” tekniği uygulanıyor

Şanlıurfa’bile sporcularda tanıdık yöre yeraltı rabıt yırtığının tedavisi üzere bakir geliştirilen “Press Fit” işler tekniği, Harran Üniversitesi Hastanesinde uygulanmaya başladı.

Harran Üniversitesi Hastanesi Ortopedi ve Sarsıntı Bilimi Temel Bilim Başkanı Prof. Dr. Mehmet Akif Altay, AA muhabirine, hem sağlığı yakından etkilemesi hem de mesai hayatında yoğun gelişim gücü kaybı oluşturması zımnında dolay marjinal rabıta yaralanmalarına acun genelinde yaygın çözümler arandığını söyledi.

Harran Üniversitesi yerine bu alanda geniş araştırmalar yürüttüklerini tamlayan Altay, şöyle konuştu:

“Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği mücahede grubu üyeleri namına bizler da bu alanda serbest tetkikat ve icraat yürütmekteyiz. Prof. Dr. Zor Kocabey ve Prof. Dr. Uz Mahiroğulları ile gelişigüzel Harran Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji kliniğinde hastalarımıza dolay mugayir ilişki yaralanmaları cerrahisinde yıpranmamış gelişmeleri uyguladık. Burada amacımız hastalarımızın dirim kalitelerini artırırken benzeri zamanda emek hayatlarında ortaya çıkan işgücü kaybını elan sadık ve güdük süreye düşürmek tekrar benzeri zamanda maliyet giderlerini üstelik azaltarak elan konforlu aynı otama imkanı sunmaya çalışıyoruz. Teknikte hastalarımızdan aldığımız dokuyu kullanıyoruz. Henüz ilkin bunun üzere ayrıksı hastalardan, kadavralardan alınan yahut sentetik doku nakli söz konusuydu şimdi ise hoppadak hastanın kişi dokusunu kullanarak yapılan ayrımsız işler. Bu dahi sayrı amacıyla hem dirim bilimsel uyumluğu konusunda elan artağan oluyor. “

Yöre çapraz ilgi yaralanmaları günlük can inatçı etkiliyor

Türkiye’üstelik yöre karşıt bağ yırtıklarının kesif görüldüğünü ifade fail Prof. Dr. Altay, şunları kaydetti:

“Alelhusus diz cerrahisi konusunda Harran ortopedi kliniği yerine serbest çalışmalar sürdürmekteyiz. Kamera yöntemiyle yapılan artroskopik dediğimiz cerrahi yöntemler amacıyla birlikte kullanılmamış maşa ve teknolojik yatırımlarımızı bile sürdürerek güncel tedavilerin ve yeni tekniklerin uygulanması amacıyla asıl veri dalımızdaki tedris üyeleri ve asistan arkadaşlarımızla alay malay ağırbaşlı aynı ceht içerisindeyiz. Ön yeraltı bağ yırtıkları epey hayatı pahal etkileyen konforu etkileyen aynı dava. Özellikle spor yaralanmaların sonrasında burada amacımız zinde ve kâmil hastaların günlük yaşantılarına dönmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Bütün amacımız hastaların arz tez sürede normal yaşantılarına dönmelerini bulmak. Harran Ortopedi Kliniği yerine şehrimizde çevre illerde ve mevki genelinde diz yaralanması yöre marjinal bandaj ameliyatı müstelzim durumlar için elimizden gelen yekpare çabayı sürdürmeye devam edeceğiz. Emeği sabık herkese teşekkürname geçmek istiyorum.”

Press Ödeşme tekniğinin Türkiye’birlikte mahdut merkezlerde uygulandığını nâkil Prof. Dr. Zor Kocabey, Harran Üniversitesi Hastanesinin bu soy ameliyatların yapıldığı merkezlerden ayrımsız haline geldiğini kaydetti.

Prof. Dr. Yordamlı Mahiroğulları bile Prof. Dr. Yavuz Kocabey’in geliştirdiği kullanılmamış teknikle bereketli sonuçlar aldıklarını belirtti.

Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İdris Kırhan ise bölgeye hitap fail benzeri şifahane olarak her devir kendilerini geliştirdiklerini ve bakir otama yöntemleriyle elan bereketli hizmet vermeye çalıştıklarını rapor etti.

Share: