Şanlıurfa’da 3D üretim

– Şanlıurfa’bile 3D istihsal

-Altyapıda makbul malzemeler belediyede üretiliyor

ŞANLIURFA – Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin altyapıda gerekseme duyduğu benzeri haddinden fazla malzeme, 3D teknolojisiyle belediyenin kişi tesisinde üretiliyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatları doğrultusunda kurulan ve devir geçtikçe kapasitesi daha üstelik geliştirilen 3D İnovatif Atölyesi ile akarsu ve lağım döşemi gibi alanlarda kullanılan sakınım kıvılcım üretimi sağlanarak hem zamandan hem birlikte maliyetten artırım edilirken 3D yazıcılarla üretilen sakınım parçalar Şanlıurfa’nın altyapısını yükseltmek üzere değerlendiriliyor.

Geçmiş dönemlerde daraç dışından ithal edilen ve elan zikıymet olan ihtiyat parçalar Şanlıurfa Büyükşehir Şehremini Zeynel Abidin Beyazgül’ün girişimleri neticesinde ŞUSKİ Dalan İçme Suyu Tasfiye Tesisi içerisinde 3D İnovatif Atölyesi kurularak Büyükşehir Belediyesi yüksek bire bir maliyetten kurtarıldı.

“Ürettiğimiz sakıntı parçaları cümle dünyaya satacak konuma geleceğiz”

Çağcıl, sonuç uygulayım bilimi cihazlarla donatılan ihtiyat parça istihsal atölyesini konuşma ederek ait Kat Başkanı Zor Sağlıklı Boyacı’dan hikmet kayran Şanlıurfa Büyükşehir Şehremini Zeynel Abidin Beyazgül, burada üretilen sakıntı parçaları Türkiye’ye ve dünyaya satabileceklerini kaydederek, “3D İnovatif atölyemizde incelemelerde bulunduk. Atölyemizdeki üretimleri gördük. Hem hazırlık hızı hem birlikte ucuza mal etmek açısından tartışılmaz tıpkısı bakım oldu. Benzeri değişik atölyemizde üstelik muhtelif kıvılcım üretimleri devam ediyor. Elan esbak zamanlarda burada üretilen parçaları ahzetmek amacıyla ihtimal dahi daraç dışına gitmemiz veya daraç dışından havale vermemiz gerekecekti. Burada çalışan Şanlıurfa’nın evlatları, hemşehrilerimiz, 3D atölye ile sakıntı çıngı üretimi yapıyorlar. Hem ucuza servet ediliyor hem birlikte zamandan tasarruf edilmiş oluyor. Şanlıurfa’dahi akarsu musluktan içilir diyerek çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz. Bu konuda alp mesai arkadaşlarımızın emekleri ve çalışmaları var. Şanlıurfa’de vatandaşlarımıza vasıl tasfiye suyunun aksamaması üzere atölyemizde üretilen ihtiyat parçalar iri ehemmiyet taşıyor. Kendi malzememizi üreterek sorunların çözümünde ahit kazanmış oluyoruz. Kül ekibime teşekkürname ediyorum. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi gelecekte bu atölyeden çıkacak ürünleri Türkiye’ye ve dünyaya satacak duruma gelecektir” diye konuştu.

Share: