Sarışınların albenili olmadığı mutluluk

Görk ve kuaför salonu işletmecisi Xiao Aiying, soluk saçın Çinli kadınların tenine uymadığını kaydetti. Saçlarını sarıya boyatmaları yerinde ciltteki solgun görünümün elan üstelik arttığını ifade fail Aiying, buna karşın koyu kalite saçın gözleri dolay plana çıkardığını, yüzü henüz etkin, tendürüst ve kıpırdak gösterdiğini belirtti.

Xiao, bu nedenle kendilerinden saçlarını sarıya boyatmak talip kadınların oranının fakat binde 3 civarında olduğunu kaydederek, şunları söyledi:

”Bırakın sarı saçı, saye ve balyaj isteyen üstelik son etap bir iki. Tercihimiz ise derin tonlar. Ülkemizde yaşayanlar kendine özen gösterir. Çin’bile yaşı 45-50 civarında ve saçı beyazlamış kadına neredeyse rastlanmaz. Maddi durumu gür olmayanlar güzellik salonu salonlarına gelmeseler birlikte marketten aldıkları boya ile evlerinde saçlarını dip tabii rengine boyar ve kayırıcı boyası intişar halde gezmezler. Erkekler üzere da bir nitelik bahis konusu. Rical beyninde dahi saçları beyazlamış şekilde dolaşanı bulamazsınız.”

Çinlilerin gözlerinin çekikliği ve sıcakkanlı gülümsemeleri nedeniyle pastel tonda makyajı tercih ettiklerini ve saçlarında bildirme cezrî ”kızıl tonları” kullandıklarını dile getiren Xiao, derin mahiyet saçın ten tonlarına bundan sonra uyum sağladığı amacıyla vazgeçilmezleri olduğunu belirtti.

Şanghay’da aynı SPA Merkezi işletmecisi Whang Yung dahi, Uzakdoğulu kadınların saç yapısının farklı Avrupa ülkelerindekilerle kıyaslandığında ”ince telli ve kırılgan” olduğunu kaydetti. Whang, saçın sarı ya birlikte aynı tonlara açılması sırasında makbul işlemin birlikte saça engel verdiğini savundu.

Whang, bu durumun dahi büyüklük kadınlarının sarışın olmayı yeğleme etmemelerinde canlı aynı neden olduğunu, sarışın olmayı alelumum 15-16 gözyaşı aralığında gâh sosyal kadro üyesi kökten gençlerin istediğini söyledi.

beraber ülkenin en domuzuna kadını seçilen aktrist Zhang Ziyi, farklı adlı sanatçılardan Bai Ling, Joan Chen ve Kunf Fu filmlerinin tanınmış aktristi Chen Pei Pei ile benzeri çokça ünlü dublör birlikte tercihlerini dip renkten yana kullanıyor.

AA

Share: