Seba İnşaat iki otelini 93 milyon euroya Katarlılara satıyor

Seba İnşaat, Karaköy ve Dolapdere’da kayran kayran, 400 odalı iki otelin satışı üzerine Katarlı Al Rayyan Tourism Investment Company (ARTIC) ile toplan 93 milyon Euro üzerinden halk sıkıştı.

ARTIC, Karaköy’bile Mumhane Caddesi üstünde düz kayran 135 odalı oteli JW Marriott Hotel Galataport, Dolapdere’dahi vadi alan 265 odalı oteli ise Sheraton City Center markası ile işletecek. 

Satışa ilişik kesim; Tren’ın başkenti Doha’üstelik vadi kayran ARTIC umumi merkezinde gerçekleştirildi. As anlaşmasına; Seba İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Engin Keçeli ile ARTIC Umumi Heyet Başkanı Şeyh Faysal Bin Qassim Aldatma Thani imza attı.

Seba İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Açık Deniz Keçeli, mir süreci için şu bilgileri verdi:

“Karaköy’da tarihi Ege Alemdar Han’ı 2010 yılında satın alarak, 5 kilitsiz küreksiz tıpkı otele dönüştürdük. Yeniden 2012 yılında Dolapdere’üstelik çarkıt Burla Makine’nin arazisine üstelik ilkokul yalınlık kent oteli mensur ettik. Rastgele iki otelin satışı üzerine, teferruatlı bir süredir ARTIC ile görüşmelerimiz sürüyordu. Yaptığımız bu görüşmeler sonucunda birlikte gelişigüzel iki otel amacıyla, toplamda 93 milyon Euro’evet anlaştık. Ortalık, ülkeler ve kürsü için kandırıcı olmasını dileriz.”

Share: