SELIM Parti’li Karahocagil: “81 ilde mahiyet ihtiyaçlı vatandaşımız ocak sahibi olacak”

DÜRÜST Fırka Amasya Mebus Mustafa Uzun Karahocagil, Cumhuriyet tarihinin en balaban içtimai göz projesine ilgilendiren, “250 bin bölük, 100 bin altyapılı yer ile 81 ilde kök ihtiyaçlı vatandaşımız eş sahibi olacak.” dedi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Altını tarihinin sunma iri ev hamlesini başlattığını hatırlattı.

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Tasavvur Kurum’un, “konut kampanyasıyla ülkede taşların adına oturacağını; basamak ve icar bedellerinin daha da düşeceğini” söylediğini nâkil Karahocagil, “250 bin ev, 100 bin altyapılı arsa ile 81 ilde hakikat ihtiyaçlı vatandaşımız ocak sahibi olacak.” dedi.

Projenin bükülme niteliğinde olduğunu belirten Karahocagil, projenin hayata geçmesi dolayısıyla Reisicumhur Erdoğan’a teşekkürname etti.

Türkiye’üstelik kentsel transformasyon çalışmalarının dahi bitmeme ettiğini kaydeden Karahocagil, tahminî 12 milyon vatandaşın çıktı emin evlerde oturduğunu söyledi.

Karahocagil, “TOKİ tarafından nesir ettiğimiz 1 milyon 170 bin bölük ile birlikte 5 milyon vatandaşımızın emin evlerde huzurla oturması sağlanmıştır.” ifadelerini kullandı.

Share: