Sezon geçişi aktarlarda işleri arttırdı

Mevsim geçişi aktarlarda işleri arttırdı

MARDİN Mardin’de, mevsimin kıştan bahara intikal yapmasıyla alay malay kalan griplere karşı insanlar aktarlara temenni göstermeye başladı

Şita aylarının bitmeye yaklaşması birçok kentte baharın karşılanmasıyla gelişigüzel sezon geçişinde oluşan gripte yaygınlaşmaya başladı. Enflüanza kabilinden rahatsızlıklara gani mevrut nebatat bağlam görürken, aktarlarda mesailer yoğunlaşmaya başladı. 5 dakikada kaynatılarak hazırlanan bitkiler zaman geçişlerinde oluşan rahatsızlara hal olurken fiyatları ise normal reviş ediyor. Özellikle Gülhatmi bitkisi gelmek üzere Kiraz sapı, Rezine ve Zencefil çokça irade görenler ortada bulunuyor.

“Bu sezonluk geçişlerde talepler artıyor”

Zaman geçişlerinde taleplerin arttığını belirten aktar Remzi Yağmurcu, “Mevsim geçişinde yakalanan gribe sunma gani gülhatmi dediğimiz nebat gani dirimlik. 5 yahut 6 skor kaynayan suyun içine attıktan sonraları 5 zaman kaynatmamız gerekmektedir. 5 dakikadan sonradan gelişmemiş tıpkısı dinlendirmenin arkası sıra süzülerek bardağa koyabiliriz. Sabah, gün ortası ve akşam tutmak için 1 çay bardağı içersek mevsimlik gribe karşı koymuş oluruz. Bu nebat akciğeri koruyucu bir bitkidir. Mardin eksantrik tevessül etmek için bir nice yerde yetişebilen ayrımsız bitkidir” dedi. Bitkini el ortada aşina bire bir nev olduğunu tamlayan Yağmurcu, “Bunun faydaları haddinden fazla aşkın grip, göğüste biriken balgam ve akciğerlerin nefes almasını sağlayan tıpkı bitkidir. Bu mevsimde oluşacak gribe alın kullanılabilecek bitkiler Kiraz sapı, Rezine ve Zencefildir. Bunlar ayrı ayrı yahut beraber kullanılabilir. Çokça kaynatmadan tüketmeyi öneriyoruz, kiraz sapını gülhatmi yahut benzen ile bu arada tüketebilir. Günde 3 kat bu şekilde kaplamak griplere cebin yardımcı benzer. Fiyatları normal insanlar ferah ferah alabilir. Bu sezonluk geçişlerde talepler artıyor” şeklinde konuştu.

Share: