Şiddetli ve country yaşamı bahçe villa konforuyla demincek Levent’te

 DAP Yurt Ihya, Taşınmazlar Ev GYO güvencesiyle geliştirdiği kullanılmamış projesiyle mıhlı familya konseptini İstanbul’un merkezi Levent’e getiriyor. 53 bin metrekaresi konut ve içerisinde meslek üstelik vadi düzlük koru alanıyla, toplam 103 bin metrekarede yepyeni tıpkı hayat sunuyor.

 DAP çatısı altında bundan iki sene ilk geliştirilen ve DAP’ın tescilli markası olan ‘Dosdoğru Sülale’ kriterleri Mürekkep Milletler’mağara birlikte (BM) gündemine girdi. BM İnsan Yerleşimleri Programı’nın (UN-Yurt) yayınladığı “Elan dimdik ve yeşil tıpkısı gelecek amacıyla Pandemi ve Şehirler” raporu, pandemi sonrası kentlerin ve mekanların akıllıca kurgulanmasının önemini ortaya koyuyor. Ifade, yaşam alanlarının makul standartları olmasının gerektiğinin altını çiziyor.

 DAP HOLDİNG GELİŞTİRDİ ACUN’BIRLIKTE TREND OLDU

 Mürekkep Milletler’mağara “Daha mıhlı ve yeşil aynı ati için Pandemi ve Şehirler” raporunu yorumlayan DAP Ana Ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Yılmayan, “Konfedere Milletlere bakarak yerleşme yerleri, ahzüita ve keyif kabilinden günlük ihtiyaçları öz mümasil çevresinde karşılayan, yürüme mesafesinde aksiyon ve eğitim bilimi imkanları sunan, ensesi kalın yeşil düzlük ve parklara komşu olan ve içtimai hayatı de ortamında barındıran konutlar içermeli. Rapora göre hem ortamında bulunduğumuz pandemi gerçeği hem üstelik gelecekte oluşabilecek kullanılmamış pandemiler amacıyla iskân yerleri makul standartları uydurmak zorunda. Bu araştırma sonuçları; konutların maksimal aktarılma ışığı ve havalandırma standartları ile donatılmış olması, birkaç eğik hayat anlayışı, konutların elastik mimarlık anlayışı sunması, kalabalıktan ırak, iyi ve emin konutlar olması gerektiğini ortaya koyuyor. Birleşmiş Uluslar, insan beden ve can kuşu sağlığı açısından bu kriterleri sağlayıcı konutların ve dirim alanlarının üretilmesini destekliyor.” diye niteleyerek konuştu.

DAP Afiyet Müesses’nun tavsiyeleriyle 2020 yılında oluşturulan ve DAP Holding tarafından tescil edilen “Dosdoğru Evler” konsepti, seçme detayında adam sağlığını düşünen, şehirden kopmadan, doğanın iyileştirici gücünü sonuna büyüklüğünde kullanan özgün tıpkı telakki namına karşımıza çıkıyor. Zinde Evler lüksü ve country yaşamını demin Eskimemiş Levent projesi ile şehrin merkezine getiriyor.

 CUMHURİYET TARİHİ SÜRESINCE DEĞME ANT DEĞERLİ BİR CIHET; UZUN

Bu zamana büyüklüğünde sektöre eş olacak bir nice sancak projeye imza atıklarına dikkat çekici DAP Ana Ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Nur Yılmaz, “Uzun adı, Osmanlı’da denizci askerlere verilen ‘levend’den geliyor. O gün, denizci askerlerin eğitim, spor ve etkinlik alanı olarak kurulan Uzun Çiftliği üstünde, Cumhuriyet Altını dönemiyle birlikte; mütezayit basamak ihtiyacı üstüne, Levent bölgesine 35 bin ongun dikilerek mıntıka yeşillendiriliyor. Çokça terakkiperver ekolojik bir bakış açısıyla yeşil mahalleler kurulmaya başlanıyor. Tığ bile o dönemin ekolojik mahalle kavramını bugünün site hayatına uyarladık. İstanbul’un en koca merkezlerinden Levent’te, koruya bitişik, lüksü doğayla buluşturan, country tarzı, Yıpranmamış Levent projesini geliştirdik.” dedi.

Bulunduğu pozisyon bakımından Belgrad Ormanı manzarasına sahip Kullanılmamış Uzun projesi, doğadan aldığı ilhamla bire bir yandan şehrin merkezinde country tarzı aynı hayat sunarken, sair yandan de vaat ettiği kalite ve konfor deneyimiyle geleceğin lüksünü baştan tanımlıyor.

BİR ADIMDA LÜKS,MODA, KONUŞMA, SPOR YENİ UZUN’TE

 Dünyaca adlı restoranlara, birbirinden farklı lezzetlere ayrımsız adımda ulaşabileceğiniz Kullanılmamış Uzun ile şehrin sunma bol tekellüm etkinliklerine dahi tıpkısı aşama mesafede yerine şehrin tamlık dinamiklerini tıpkı anda bulabileceksiniz. Genişlik her alışveriş merkezleri ve birbirinden baş döndürücü mağazalara volta mesafesinde olan Yıpranmamış Levent’te lüksü ve seçkinliği ayrımsız arada yaşayacaksınız.

 Kullanılmamış Levent projesi çevresine oluşturulan doğal hayat hattı ile siz sevdiklerinizle doğanın keyfini çıkarırken, kuş sesleri eşliğinde sağlıkla yaşayıp dilerseniz proje içerisinde, dilerseniz yanı başındaki Belgrad Ormanı’nda sporunuzu yapabilir şehrin merkezinde doğayla çöz içe sağlıklı bire bir yaşam sürebilirsiniz.

 Eskimemiş Levent’le; Türkiye’üstelik hareket ve finans dünyasının kalbi, merkezi hareket alanı namına tabir edilen Uzun-Maslak bölgesinin kalbinde olacaksınız. Sektörlere yön veren prestijli markaların tercih ettiği Uzun bölgesi, merkezi konumuyla eksiksiz arsıulusal firmaların genişlik flaş para bölgesi.

 Özetle; hareket merkezlerinden, firez sanata, eğitimden sağlığa ve alışverişten eğlenceye kadar, tıpkı adımda şehrin bütün zenginliklerine ulaşabilme imkânı veren Bakir Levent, rastgele nesle ve seçkin kuşağa seslenme fail kültürel aktivitelerinin merkezinde; kuşakları birleştiren bir hayat sunuyor.

 İstanbul’un sunu mefret akslarından Büyükdere Caddesi, Uzun, Etiler, Şişli üzere esaslı semtlerin kesişme noktasında yer kayran proje, İstanbul’un iki yakasını tıpkı araya getiren Fatih Şehriyâr Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’hangi berenarı yakın benzeri lokasyonda olmasıyla da öne çıkıyor.

BAHÇE VE BALKON VİLLA KONFORUNDA SAĞLIKLI EVLER UZUN’TE

Seçme biri futbol sahası kadar şişman aynı yeşil alanlara eş olan Kullanılmamış Uzun projesi, beğenilen ve işlevsel özelliklerle tasarlanan villa konforunda degaje bahçeli daireler, balkon ve balkonlar, yüksek tavanlı mimarisi ile yanı başınızdaki korunun saf oksijenini evinize taşıyor… Villa konforundaki bahçeli dairenize lüzum binadan isterseniz size özel özgür girişten girerek  villa konforu yaşayacağınız  çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda sıra geçireceğiniz villa konforunu  sunuyor. Proje birlikte yer düz teras dairelerdeki daireye hususi havuzlarıyla   villa konforunu teraslarda yaşamanızı sağlıyor.

LÜKSÜ DOĞAYLA BULUŞTURAN COUNTRY KONSEPTİ

Temenni cem dönemindeki Yıpranmamış Levent projesiyle ilgilendiren detayları açıklayan Nurlu Yılmaz şunları söyledi: “Pandemi etkisi, keyif konusunu on paralık olmadığı kadar öne çıkarırken, çilgin anlayışında üstelik bunun etkilerini görüyoruz. İnsanlar çıktı, doğayla bağırsak içe amma şehir merkezinde; aynı yandan doğanın iyileştirici etkisini arzuluyor, tıpkısı yandan bile şehirli hayatın toplumsal olanaklarını sonuna kadar seyretmek istiyor.  Tığ bile “Çekmeköy’deki Ormanköy projemizin peşi sıra, Nişantaşı’nda bile 20 bin kişinin görüşünü alarak sağlıklı eş konseptini hayata geçirmiştik. Şimdi ise yıpranmamış Levent projesi amacıyla 82 bin kişiyle görüştük. Elde ettiğimiz bilgileri, DAP uzmanlığı ve ilmî verilerin ışığında harmanladık. Esasen öncü ayrımsız yaklaşımla, lüksü doğayla buluşturan şehirde country konseptini, sektörümüze kazandırdık. Yeni Levent, İstanbul’un merkezinde, elan geçmiş yapılmayanı etme vizyonu ile hayata geçiyor. Geleceğe miras nitelikte bayrak benzeri proje oluyor.”

 ŞEHİRDE TAŞKIN VE COUNTRY YAŞAMIN KRİTERLERİ

 ‘Dimdik Ev’ konseptiyle ev sektörüne yeni tıpkı içki getiren DAP’ın, ‘Şehirde Begayet ve Country Hayat’ standartları 5 maddede şöyle sıralanıyor:

1- Mıhlı Karı Olmalı: Yeşilliklerle dönük, doğayla çağ kayran, bir iki bükülmüş ve dimdik sülale kriterlerine makul şekilde tasarlanmalı. 2- Şehrin merkezinde ve esaslı bire bir semtte vadi almalı: Şehrin genişlik majör noktalarından birinde, ensesi kalın geçmişi, kültürel atmosferi ve ayrıcalıkları ile kent hayatı için elzem olmalı. 3- Doğayı ve şehri; firez, konferans, moda ve eğlenceyle tam şekilde harmanlamalı: Benzeri yanda tabiatın yenileyici ruhu, gayrı yanda site hayatının canlılığı ile hem yeşili hem birlikte şehri özgürcesine yaşatabilmeli. 4- Merkezi gelişim alanları ve Para dünyası ile iç içe olmalı: İş dünyasının kalbi ve merkezi gelişim alanı yerine akseptans edilen bölgeye yürüme mesafesinde olmalı. 5- Dolaşma mesafesinde bütün ihtiyaçları sunmalı: İş merkezlerinden firez sanata, eğitimden sağlığa, alışverişten eğlenceye hem site içerisinde hem dışında aradığınız temas öz sadece beş altı adımda saha almalı.

 Tanıtım yazısı

Share: