Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği eskimemiş başkanını seçti

Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği’nin yapılan genel kurulunda Aon Türkiye Herif CEO’su Ferhan Özay başbuğ seçildi. Türkiye’de sigorta brokerliğini geliştirmek, bu mesleğe gireceklere yeterli dayanç hazırlamak, dernek üyelerinin kanun ve tüzüklere makul yerine çalışmasını seçmek amacı ile faaliyetler gerçekleştiren dernek, bakir dönemde Özay’ın başkanlığında yoluna bitmeme edecek.

Korkulu katılımla gerçekleşen seçimlerle ait konuşan Özay, “Sektöründe öncü üyelere cemaat, iz ve aktöre kurallarının en son düzeyde uygulandığı, üyelerinin çekicilik ve müracaat kaynağı olduğu bir derneğin başkanı yerine seçilmiş olmaktan mutluluk duyuyorum. Derneğimizin demokratik kültürünün gücünü ortaya koyan seçimlerde oy kullanan herkese teşekkür ederim. Risk yönetiminin yaygınlaştırılması ve sunma iyi uygulamaların benimsenmesi amacıyla sigortalılara brokerlik faaliyetleri ve fazlalık değerlerinin tanıtılması nazik önem taşıyor. Yeni dönemde üyelerimizle gelişigüzel bu misyonumuza çevrik mefret çalışmalara imza atacağız. Nihai hedefimiz ülkemizin mütekâmil pazarlar seviyesine hulul sürecinde, gönül ve kurumların risklerinin yönetiminde, güvenli ve elzem çözüm ortağı oluşmak.” dedi.

1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan, 1993 yılında ise Marmara Üniversitesi Gündeş Yönetim Teknikleri Programı’nı bütünleyen Ferhan Özay, sigorta ve broker sektöründe 30 yılı çok tıpkısı deneyime topluluk. Özay, iş hayatına 1991 yılında ERGO Türkiye’de Genel Müdür Yardımcısı adına başladı. 2004 yılına kadar burada çalışan Özay, 2004 yılında başladığı Eureko Sigorta’da iki sene süreyle Umum Müdür Yardımcısı adına fariza yaptı. 2006 yılında Aon Türkiye’ye İcra Direktörü namına katılan Özay, 2015 yılından bu yana Aon Türkiye’nin Insan CEO’luk görevini yürütüyor.

ÇAKER’nin tekaütlük fonları çöküşe hazırlanıyor

Y kuşağı sigorta ürünlerinden neler bekliyor?

Share: