Şirketlerin umumi heyet bulunmayan olacak

Youth Holding’in bilgisizlik araştırmaları şirketi Youth Research araştırmasına bakarak, art ve mutedil dozaj yöneticiler önümüzdeki 20 yıl ortamında şirketlerin herif kaynakları, mübayaa departmanlarıyla birlikte yönetim kurulunun de tarihe karışacağını düşünüyor.
Youth Research marifetiyle genel ağ üstünde yapılan ve 2030 yılında hisse senedi hayatının ve geleceğin ofisinin kuşkusuz olacağına dair soruların yer aldığı ”Yarın Seni Ne Bekliyor?” araştırması, yüzdelik 39’u üst ve ılımlı düzey hoşgörülü, yüzde 24’ü da eksper ve eksper yardımcısı seviyesinde çalışanlar arasında yapıldı.
AA muhabirinin araştırma sonuçlarından derlediği bilgilere bakarak, araştırmanın genişlik rabıt çalımlı sorularından birisi ”2030 yılında şirketlerde hangi fonksiyonun olmayacağını düşünüyorsunuz?” idi. Burada yüzdelik 22 ile adam kaynakları geçmiş sırada meydan aldı. Onu yüzdelik 17 ile satın alma departmanı ve yüzde 14 ile umumi heyet izlem etti.
Varolacağından neredeyse emniyetli olunduğu gözüken fonksiyonlar ise bilgi teknolojileri (yüzde 3) ve para (yüzde 8) oldu.

-GELECEĞE HAZIRLANMAK İÇİN HİÇ BİR ÖZ YAPMIYORLAR-

2030 yılında hisse senedi hayatının pekâlâ olacağına dayalı sorulan sorulara sunulan cevaplarda oranlı olarak kişilerin geleceğe hazırlanmadıkları görülüyor. Gelecekte olacak yenilikleri öngörebilmelerine rağmen kendilerine cesaretsiz benzeri rol seçtikleri dikkat çekiyor. Geleceğin biri yahut birileri vasıtasıyla sunulacağı ve balaban olanın buna adapte olmak olduğu yönünde heves bulunuyor. ”Gelecekteki bu değişikliklere yetişmek için neler yapıyorsunuz?” sorusuna karşılık veren hem kadın hem erkeklerin yüzde 16’sı ırgamak üzere hiçbir husus yapmadığını rapor etti. Bu oran geleceğe tedbir üzerine kadın ve erkek arasında benzeri fark olmadığını, umumi anlayışın bire bir olduğunu ortaya çıkarıyor.

-GELECEĞİN SEKTÖRÜ TEKNOLOJİ VE ENERJİ-

20 sene sonra hangi sektörlerin elan hayat dolu hale geleceğinin sorgulandığı soruda ise yüzdelik 29,5 ile uygulayım bilimi ve yüzdelik 24 ile enerji sektörleri öne daha çok. Bu iki sektörü yüzdelik 11 ile esenlik strateji ediyor.
Ati, uygulayım bilimi ile eşanlamlı adına algılanıyor ve teknolojideki değişikliklerin geleceği şekillendireceği yönünde inanç var. Burada unutulan etken kendisine bu teknolojileri üretecek olanın yeniden kendileri olduğu paradigması. Teknolojinin özlük değişimlerinin aynı yansıması olacağının göz ardı edildiği dikkat albenili ayrımsız dideban yerine karşımıza çıkıyor.

-GELECEKTEKİ YENİLİK ESNEK ÇALIŞMA SAATLERİ…-

”Gelecekte aksiyon hayatında bugün sıfır hangi makule yenilikler olacak?” sorusunda ise genel nabız esnek himmet saatleri, home officelerde artım ve bakir bildirişim teknolojileri yönünde oluştu. Bu üstelik özellikle genel ağ ve cümbüşlü teknolojiler ile birlikte yaşanmaya başlanan değişimin, iş hayatında himmet modellerini bile etkileyeceği yönündeki genel kanının rastgele düzem müteharrik vasıtasıyla paylaşıldığını ortaya koyuyor.
”Geleceğin ofisinde aşağıdakilerden hangisi bulunmayacak?” sorusunda genel doyum belgeç cihazı yönünde oluştu. Katılanların yüzde 27’si faksın olmayacağını söylerken, yüzdelik 19’luk tıpkı göz kırtasiye malzemelerinin, yüzde 12’lik ayrımsız devir ise ofisin kendisinin olmayacağını söyledi.

Share: