Son dakika selen: AMCASININ EZBERE VURDUĞU AYŞE’NİN GİDEMEDİĞİ ÜNİVERSİTEDEKİ SIRASI ABES KALDI

SAMSUN’dahi 3 periyot önceki amcası kocabaşı Mehmet Tural’ın (58) temizlediği tabancasının ateş alması sonucu yaşamını yitiren Ayşe Aydın Tural (20), bu sene anahtar yaptırıp, hiç gidemediği Gümüşhane Üniversitesi Afiyet Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü’nde 1’inci derslik öğrencileri vasıtasıyla evvel derste anıldı. Hüzne boğulan öğrenciler, tek tanışamadıkları Ayşe Temiz üzere gereksiz bıraktıkları sıraya karanfil bıraktı. Öğrencilerden Eray Irmak, ‘Bugün çok üzgünüz. Sırası bilcümle gereksiz kalacak. Onu bilcümle hatırlayacağız ve daima kalbimizde olacak’ dedi.

Olay, 18 Eylül günü Kesim ilçesi Şürekâ Mahallesi’nde meydana geldi. mahalle muhtarı Mehmet Tural’ın, iddiaya göre evinde temizlediği ruhsatlı tabancası, kazara biberli aldı. Tabancadan sâdır kurşun, karşısında oturan yeğeni Ayşe Saf Tural’a hamiş etti. Kanlar içre artan Ayşe Vuzuh Tural, amcası Mehmet Tural vasıtasıyla Nahiye Fehamet Hastanesi’ne götürüldü. Ameliyata alınan Ayşe Aydınlık, doktorların bütün çabasına karşın kurtarılamadı. Tabancasıyla gelişigüzel jandarmaya tasdik olan Tural, ‘taksirle öldürme’ suçundan tutuklandı.

DAYI YEĞEN BİRLİKTE TOPRAĞA VERİLDİ

Ayşe Nur Tural’ın ahiret yolculuğu haberini alıp cenazeye karışmak amacıyla yola sâdır dayısı İsmail Tural’ın (48) kullandığı hafif ticari miftah olaydan bir bölüm sonraları sabah saatlerinde Amasya’dan Çorum istikametine revan Kaşif Erkoç yönetimindeki 60 BP 042 plakalı Tokat Yıldızı firmasına ilgilendiren muvakkat otobüsü ile esas kafaya çarpıştı. Kazada, İsmail Tural hayatını kaybetti. Çatal Yürekli ve yeğen, Havza ilçesinde gözyaşları ortada toprağa verildi.

İLK DERSTE ANILDI, SIRASI ABES BIRAKILDI

Ayşe Berrak Tural, bu sene kayıt yaptırıp, on paralık gidemediği Gümüşhane Üniversitesi Afiyet Hizmetleri Çığır Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü’nde 1’inci dershane öğrencileri tarafından geçmiş derste anıldı. Öğrenciler, tanışamadıkları Ayşe Saf üzere ayrımsız sırayı yersiz bıraktı. Sıraya Ayşe Ziya Tural’ın araç için çektirdiği serencam foto ile karanfil bırakıldı.

‘ÇOK ÜZGÜNÜZ, SIRASI YERSIZ KALDI’

Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Mehmet Merdan, çok üzgün olduklarını belirterek, ‘Birinci derslik öğrencimiz Ayşe Nurlu Tural, okulumuzun eğitim tedris yılına girmesiyle birlikte Gümüşhane’ye gelmeyi planlıyordu. Yaşanan dram bir kaza sonucu hayatını kaybetti. Kızımıza Allah rahmet eylesin. Darülfünun namına çokça üzgünüz. Dersler başladı fakat kızımız Ayşe aramızda namevcut, sırası boş kaldı. Bölümümüzün akademik kadrosuyla, Ayşe’yi geçmiş dersinde anmaya çalıştık. Kendisine benzeri vefa arz etmek istedik’ dedi.

‘DAİMA KALBİMİZDE OLACAK’

Öğrencilerden Samsunlu Eray Irmak (20) da hemşehrisi olduğu Ayşe Vazıh ile çok dolgunca yakınlık kurabileceklerini düşündüğü ancak bunun gerçekleşmediğini söyledi. Irmak, “Tüm arkadaşlarımız çokça üzüldü. Ayşe arkadaşımızın Samsunlu olması beni bundan sonra üzdü. Eğer okula gelebilseydi birbirimize destek olabilirdik. İki Samsunlu adına daha mail olanaklı ve birbirimize yardımcı olabilirdik amma yıldız olmadı. Ayşe’nin namına önce derse karanfilleri geldi. Ailesine başsağlığı diliyorum. Sınıfta Ayşe’ye koridor ayırdık ve sırası hep abes kalacak. Tığ onu bilcümle hatırlayacağız ve tamamen kalbimizde olacak? diyerek konuştu.Share: