Sonbaharın güzelliklerinin tadını Aladağ Yaylası’nda ata binerek çıkardılar

Binicilik ve Firez Derneğinin 60 üyesi, Bolu Aladağ Yaylası’nda dede binerek katıksız güzellikleri keşfetme imkanı buldu.

Profesyonel binicilik sporuyla ilgilenen ayrımlı çığır gruplarındaki 60 birey, sonbaharda ayrımsız eksantrik güzelliğe bürünen Aladağ Yaylası’nda atlı gezinti yaptı.

Yaklaşık 35-40 kilometre beygir süren doğaseverler, bölgedeki katıksız güzelliğini tadını doyasıya çıkardı.

Bolu Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, AA muhabirine, büyük görsele cemaat Aladağlar bölgesinde 60 atla, binicilerle kırat biçilmez ayrımsız tertip gerçekleştirildiğini söyledi.

Desteklerinden yağlık Ilbay Erkan Kılıç’a teşekkürname fail Güler, “Valiliğimizin destekleriyle ilimizde spor turizmi henüz üstelik gelişecek. Sahi hareketlilik talepleri artarak gelmeye başladı.” dedi.

Binicilik ve Ekin Derneği üyesi 60 atlı, Bolu’nun katıksız güzellikleri ile ünlü Aladağ Yaylasında at koşturdu.

Tüm iz guruplarından 7’den 70’e doğayı muhip, bireye çekinmek duyan, aç kendisine binicilik sporu ile ilgilenenlerin bire bir araya gelerek oluşturduğu Binicilik ve Hars Derneği üyesi 60 gönül, römorklarla getirdikleri atlarıyla alay malay güzün bire bir ayrıksı güzelliğe bürünen Aladağ Yaylasına geldi.

Ülkenin değişik yerlerinde tarihi ve coğrafi öneme erbap binicilik sporuna makul bölgelerde atlarla yaklaşık 35 – 40 kilometre atlama beygiri sürdüler.

Yapılan bu seyahatlerin ilkin sosyal iletişim araçları almak için, bir çokça mecrada dikkat çektiğini, biniciliğin ve mütenavip turizmin yaygınlaşmasına yarar sağlamak olduğu belirtildi.

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, AA muhabirine, eke görsele ehil Bolu Aladağlar bölgesinde 60 atla, binicilerin haysiyet biçilmez bir yapılanma gerçekleştirildiğini söyledi.

Desteklerinden hava Bolu Valisi Erkan Kılıç’a teşekkürname eden Güler, “Valiliğimizin destekleri ile ilimizde spor turizmi elan bile gelişecek. ve cidden cümbüş talepleri artarak gelemeye başladı.” diye konuştu.

Share: