Sony ve Honda’ya ortak girişim izni

Elektrikli otomobillerin berenarı pop ayla gelmesiyle alay malay birçok yetiştirici, bundan sonra bu pazara henüz çok yatırım yapıyor.

Öte yandan, bu otomobiller henüz birlikte teknolojik arkaç geliyor ve bu nedenle dev uygulayım bilimi şirketleriyle makine üreticileri arasında henüz kalın ortaklık görmeye başladık.

Bu ortaklıklardan biri dahi Sony ve Honda arasında yaşanmıştı. Geçtiğimiz mart ayında paydaşlık kuran iki şeriklik, elektrikli vesait amacıyla ayrı ayrımsız bellik oluşturacaklarını duyurmuştu.

Rekabet Yerleşmiş, 8 muhassala ve devralma ile 1 olumsuz tespit ve bağışıklık işlemini karara bağladı. Kurumun internet sitesinde vadi kayran kararlara göre, Kurul eliyle, Unmaş Unlu Mamuller Azık Şöhret. ve Tic. ZIYAN ETMEK’ye ‘Amudi Anlaşmalara İlişkin Takım Muafiyeti Tebliği’ ile maruf muafiyet, ilgilendiren mevzuat gereğince köylü alındı.

Toonxr Animation EKMEK’nin bir tane kontrolünün Metapol Teknoloji ZIYAN ETMEK eliyle devralınması işleminin iş hacmi eşiklerinin aşılmaması nedeniyle izne bağımlı olmadığına karar verildi.

Covetrus Inc.’nin kuma kontrolünün, Clayton Dubilier&Rice Fund XI L.P. ile TPG Partners VIII ve TPG Healthcare vasıtasıyla devralınması işlemi onaylandı.

Mefar International İlaç Sanayi EKMEK’nin tek kontrolünün Vastus Pharma Restricted Limited yoluyla Abu Dhabi Developmental Holding Company PJSC marifetiyle devralınması işlemi makul bulundu.

Medtronic Inc.’in Böbrek Hizmet Çözümleri İş Kolu’nun kuma kontrolünün, DaVita Inc., Medtronic Inc. ve ilgilendiren Medtronic kol şirketleri yoluyla devralınması işlemine izin verildi.

PERSTORP HOLDING KEZ ve iştiraklerinin tek kontrolünün PETRONAS Chemicals International BV marifetiyle PETRONAS Chemicals Group Berhad vasıtasıyla devralınması işlemine cevaz verilmesi kararlaştırıldı.

Üçler Süper Market Azık Titr. NAN’nin İstanbul’da kâin 6 mağazasının kiracılık haklarının ve sabit kıymetlerinin Migros Tecim EKMEK marifetiyle devralınması işlemi onaylandı.

Sony Group Corporation ile Honda Motosiklet Co. Ltd. beyninde efdal ek zer bütünüyle elektrikli araçların tasarlanması, geliştirilmesi, üretilmesi, pazarlanması ve satılması üzere yıpranmamış bir kuma girişim kurulması işlemine izin verildi.

Stellantis N.V. ile Santander Consumer Finance S.A. arasında ve Stellantis N.V. ile Credit Agricole Consumer Finance arasında oturmuş eş girişimler ile hesaplı finansman aksiyon faaliyetleri üzerindeki ortak kontrolün Stellantis N.V. ve BNP Paribas S.A. yoluyla Opel Bank S.A marifetiyle devralınması işlemine diploma verilmesi kararlaştırıldı.

Honda 2021’üstelik açık kârını yüzde 7,6 artırdı

 

Honda kâr beklentisini üst taraflı rötuşlu etti

 

Sony’nin 2021 kesin kârı yüzdelik 14.3 düştü

 

Share: