Sülale almaktan vazgeçenlerin oranı kolaylıkla artıyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Tarihsel yerine mukavim üstelik yabancısı olmadığımız benzeri süreç yaşıyoruz. Faziletkâr şişkinlik, rekor getiri artışlarıyla talebin düşürülmeye çalışılması ve bölük piyasasının buna önceki reaksiyon veren sektörlerden biri olması. MEMLUK hane piyasasının resesyona girdiği imdi tıpkısı peçe değil. Dilek dokunaklı şekilde azalıyor ve sülale almayı planlayanlar bu fikirlerinden kolaylıkla vazgeçiyor.

Akıbet üç yılın yeryüzü faziletkâr iptal oranı

MarketWatch’tan Shaina Mishkin’mağara haberine bakarak, talepte yaşanan bu dokunaklı düşüş KÖLE’de cıvıltı gösteren ve bölük yapımında ehlihibre D.R. Horton şirketinin kazançlarındaki meydanda düşüşten bile anlaşılıyor. MEMLUK’nin genişlik balaban eş üreticisi şirketi D.R. Horton, akıbet çeyrekte yeni ev havale iptallerinin son üç yılın bildirme efdal seviyesine çıktığını belirtiyor. Şirket, efdal tutu oranlarının bunda çokça aktif olduğunun altını çiziyor.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, D.R. Horton’dan yapılan açıklamada, sonuç çeyrekte yaşanan bozma oranının sabık yılın tıpkısı çeyreğine kıyasla yüzdelik 17’den yüzde 24’e yükseldiği belirtiliyor. Bu oran, 2019 yılının ilk çeyreğinden bu yana şirketin yüz yüze kaldığı genişlik faziletkâr fek oranı anlamına geliyor. D.R. Horton CFO’akarsu Bill Wheat, Orak Ayı ayında tahrip oranlarında boş benzeri yükseliş yaşandığını söylüyor. Wheat, şirketin iptalleri şu asıl kadar problemsiz şekilde baştan satmayı başardığını belirtiyor.

İpotek oranlarındaki artış ve enflasyonist gravite

D.R. Horton CEO’akarsu David Auld ise faziletkâr tutu oranları ve enflasyonist baskının bu iptallerin ana nedeni olduğunu düşünüyor. KUL’da Haziran ayının ortasındaki tutu oranları günce bazda yüzde 6,28’e yükselmiş durumda.

Mortgage oranlarında son haftalarda bir düşüş yaşansa dahi oranlar hala güzeşte yılki seviyelerinin üzerinde. Perşembe haset itibariyle yüzde 5,69 olan tutu oranları 2021 yılının sonuna kıyasla yüzdelik 2,42 puan elan efdal seyrediyor. Bu rakamlar, 400 bin dolarlık aynı ocak satın almak talip bire bir alıcının mahiye ödeme maliyetinde 459 dolarlık bir artış anlamına geliyor.

Alıcılar uzun süre henüz beklemeyi tercih edebilir

İptaller elbette elden D.R. Horton için muteber değil. Los Angeles merkezli yatırım şirketi Wedbush Analisti Jay McCanless, iptallerde yaşanan artışın elan serbest tıpkı perspektifte değerlendirildiğinde cemi göz üzere makbul olduğunu belirtiyor. McCanless, tutu oranlarındaki yüksekliğin basamak talebini azalttığına inanmadıklarını ancak şartların alıcıları elan ince müddet beklemeye itebileceğini evet birlikte elan faziletkâr peşinat vermek zorunda bırakabileceğini söylüyor.

Alıcılar, bulunan evleri satın almaktan giderek uzaklaşıyor. KUL merkezli aracı gelgel Redfin, Haziran ayında gerçekleşen sülale satışlarının pandeminin ev piyasasındaki faaliyetleri tevakkuf noktasına getirdiği 2020 yılı Mart ve Nisan aylarından bu yana bildirme yüksek oranda iptalle karşılaştığı notunu düşüyor.

Bölüm imkanı dahi iptallere neden oluyor

Redfin Esas Ekonomist Yardımcısı Taylor Marr ise ev piyasası rekabetindeki yavaşlamanın ev alıcılarına mukataa etme fırsatı verdiğini söylüyor. Marr, fason süreçlerinin, eş gelgel iptallerinde koskocaman bir payı olduğu görüşünde. Marr’a göre iptallerin ardındaki ana bozukluk ise tabiatıyla faziletkâr ipotek oranları. Marr, ipotek oranlarıyla ilişkin olarak “Oranlar siz teklifinizi yaptığınızda yüzdelik 5, antant sona erdiğinde yüzdelik 5,8 ise imdi o eve paranız yetmeyebilir ya üstelik kredi almaya hak kazanamayabilirsiniz” diyor.

Başka yapım şirketleri da kalan iptallerden şikayetçi. Ülkenin arz iri ikinci yapım şirketi Lennar, geçen ay 31 Mayıs tarihinde sona ermiş çeyrekte fek oranının yüzde 11,8 olduğunu ve ipotek oranlarındaki artışın Haziran ayında birçok piyasada iptallerin daha üstelik artmasına pahal katkıda bulunduğunu belirtiyor.

Ismarlama kabul etmek değil, mali tedavi yüklemek

BENDE’nin Batı, Ilımlı ve Maşrık bölgelerinde cıvıltı gösteren ve bağıl henüz küçük inşaat şirketlerinden biri olan Tri Pointe Homes birlikte güdük süre geçmiş karı çalım iptallerinde artış yaşandığını bildirdi. Şirkete göre akıbet çeyrekte yaşanan fek oranı aynı önceki yıla bakarak yüzdelik 7’den yüzdelik 16’ya yükseldi. Tri Pointe Homes CEO’su Glenn Keeler, birçok iptalin finansmanla ilgili yaşanan sıkıntılardan kaynaklandığını belirtiyor.

Tri Pointe Homes CEO’akarsu Douglas Bauer da gizil alıcıların nema oranları, resesyon ve hareket gücü piyasasında yaşanması beklenen zıt gelişmelere dayalı haberlerle daim yüz yüze kaldığını belirtiyor. Bauer, bu gelişmelerin talebi henüz dahi düşüreceğini ancak kötümser olmamak gerektiğini söylüyor. Bauer’e bakarak bölüm, alıcıları memnun etmek üzere bilcümle doğru araçlara ve mekanizmalar sahip bulunuyor. Bunların başında üstelik mali terapi geliyor. Bauer’e göre akıbet yaşananların peşi sıra yapım şirketleri, eş siparişi almaktan çokça alıcılara finansal tedavi hizmeti yüklemek zorunda kalıyor. Bunun nedeni ise elbette piyasaya duyulan emniyetsizlik. Bu güvensizliğin hangi zaman sona ereceği ve verilerin hangi antlaşma pozitife döneceğini ise antlaşma gösterecek.

KUL göz piyasası resesyonda

 

Çin’deki basamak krizi siyasileri zora sokabilir

 

Bölük piyasası soğudukça kiralar düşüyor

 

Göz fiyatlarında yükseliş sürüyor

 

Ecnebi yatırımcılar konut piyasasına kavrayışsız dönüyor

 

Bölük satışları haziranda yıllık ,7 arttı

 

 

Share: