Suluova’dan hareket bölgesine yardım tırları gönderildi

Amasya’nın Suluova ilçesinde vatandaşlar 11 ilde iri yıkıma sefer açan depremin yaralarının sarılması için seferber oldu. 14 tır dolusu yardım malzemesi toplanarak bölgedeki illere gönderildi.

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası gücük sürede arkalama faaliyetlerinin başlandığı tamlayan Suluova Şehremini Fatih Üçok, “Yaralar sarılana kadar yekpare imkanlarımızla deprem felaketini işlek mıntıka halkının birlikte olacağız” dedi.

İhtiyaç malzemelerinin toplandığı arkalama çalışmalarının kesintisiz devam ettiğine değinen Fatih Üçok, “Vatandaşlarımız bu yardım kampanyasında gözlerimizi yaşartacak şekilde bire bir duyarlılık gösterdi. Müzaheret kampanyamız çokça kıssa sürede 12 tır kadar balaban bir meblağa ulaştı. Yardımlarını esirgemeyen duyarlı yekpare hemşerilerimize çokça teşekkür ediyorum” diyerek konuştu.

Müzaheret tırlarının dualarla muvakkat edildiği programa, Kaymakam Şafak Gürçam, Suluova Tecim ve Endüstri Odası (TSO) Başkanı Turgut Aksu, sair yetkililer ile vatandaşlar üstelik katıldı. – AMASYA

Share: