Süper zenginler taşkın evlere 40 milyar dolar harcadı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Pandemi süreci zenginler servetlerini elan da pekiştirdiği ve küresel mal eşitsizliğinin henüz üstelik büyüdüğü tıpkı aktarılma oldu. Bloomber International’In haberine göre zenginler bu yıpranmamış elde ettikleri serveti müfrit evler satın alarak değerlendirdi.

Gayrimenkul komisyonculuğu şirketi Compass’mağara raporuna bakarak, 2021 yılında değeri 10 milyon dolar yahut daha yüksek olan şiddetli hane gayrimenkulleri üzere 40 bilyon dolardan aşkın masraf yapıldı. Bu miktar 2020 yılındakinin iki katından henüz fazla.

Sabık yıl vakit kaybetmeden New York’ta 10 milyon dolar ve üstünde satışı yapılan 5 gayrimenkul toplamda 101 milyon dolara satıldı.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak, borsaların yeni zirveleri belirlediği ve getiri oranlarının bağan kaldığı serencam iki yıl dünyanın sunma ensesi kalın %0,1’lik kesimi için oldukça bol geçti. amma velakin ötede familya pazarı hem tecim fethetmek hem de paralarını yükselen enflasyondan yüklenmek isteyenler marifetiyle korkulu temenni görmeye bitmeme ediyor. MEMLUK Format Bankası’nın (FED) daha kısmık mülk politikası uygulayacağını duyurmasına ve piyasalarda oynaklığın bitmeme etmesine karşın taşkın familya alımları yavaşlama belirtisi göstermiyor.

Compass’mağara Yurt Sorumlusu Carl Gambino, şirketin paylaştığı raporda, “Birçok kişi çılgın gayrimenkullere enflasyona karşı aynı siper yatırımı, emniyetli ve ayar kazandıran bire bir huzur olarak bakıyor” ifadelerine vadi verdi.

Geçtiğimiz yıl MEMLUK’bile 10 milyon dolar veya üstünde fiyatlanan 2.300’den çok göz işlemi yapıldı. Bu nicelik 2020’ye göre %112’lik benzeri sıçramayı anlatım ediyor. söz konusu begayet aile satışlarında Los Angeles bildirme büyük paya ehil olurken, Manhattan ve Palm Beach de sırasıyla ikinciliği ve üçüncülüğü elde etti.

5 ekonomistten taşınmazlar piyasası tahminleri

 

Süper yat sahipleri tatili cabadan getirdi

 

Richard Gere katmerli evini 28 milyon dolara satıyor

 

Share: