SUTAŞ regülatörlerinden kripto servet uyarısı

ABD’nin başını çektiği garplı ülkelerin kilolu yaptırımlarına maruz artan Rus zenginleri çıkışı saklı yazı paralarda buldu. Varlıklarını kripto servet borsalarına aktarma eden Acımasız oligarklar şimdi üstelik nakde çevirmeye çalışıyor.

MAL SATIN ALIYORLAR

Kripto firmalarının yöneticileri ve finansal kaynaklar, Batı yaptırımlarından kaçan ensesi kalın Rusların emin ayrımsız barınak aradığı için Birleşik Gündüz Feneri Emirlikleri’ne (BAE) yöneldiğini açıkladı. Reuters’ın ulaştığı kâh kaynaklar kimi müşterilerin BAE’da yurt yatırımı fayrap etmek üzere kripto dünyalık kullandığını, bazılarının üstelik saklı yazı paralarını nakde ihata etmek ve ayrıksı yerlerde tefrik etmek üzere oradaki firmaları girmek istediğini belirtti. BAE’deki ayrımsız finans kaynağı üstelik Rusların paralarını değişik alanlardan Koy devletine sokmanın bire bir yolu namına kripto kullandığını ve Dubai’dahi mal satın aldığını doğruladı. BAE çatışmada oldukça etkisiz tıpkı duruş sergilediği amacıyla kısıtlamalardan kaçınanlar marifetiyle gizil ayrımsız alan adına görülüyor.

BILDIRME AZ 2 MİLYAR DOLAR

BAE’de iş kuran Rusların şu anda kendileri ve aileleri üzere vize ahiz hakkı bulunuyor. Ara Sınav kuruluşları ise başvuruların arttığını söylüyor. Benzeri kripto firması, son 10 ahit ortamında İsviçreli komisyonculardan milyarlarca dolarlık Bitcoin’i arıtmak isteyen haddinden fazla sayıda istifham aldığını belirtti. Antrparantez taleplerin hiçbirinin 2 milyar doların altında olmadığı belirtildi.

Japonya saklı yazı borsaları uyardı

Japonya, saklı yazı mal platformlarına Rusya ve Belarus’a müteveccih yaptırımlara uyması yönünde uyarıda bulundu. Japonya Maliye Bakanlığı ve Finansal Hizmetler Ajansı kolektif yaptıkları açıklamada, saklı yazı mevcudat kullanılarak müeyyide altındakilere yetkisiz ifa yapanların 3 yıla büyüklüğünde delik cezasına yahut 1 milyon yen mülk cezasına çarptırılabilecekleri de vurgulandı. Dünyadaki sunu erkinci kripto para düzenlemelerine topluluk olan Singapur ise saklı yazı ticaretini vergilendirme kararı aldı.

AB’dahi yasak kolaylaşabilir
Avrupa Birliği Parlamentosu ise Bitcoin ve Ethereum gibi koca kripto mal birimlerinin uygulamada yasaklanmasına posta açabilecek eskimemiş ayrımsız saklı yazı varlık yasasını oylayacak. MiCa ünlü yasanın sonuç taslağını inceleyici kürsü temsilcileri, Bitcoin ve Ethereum üzere dijital dünyalık birimlerinin kullanımını gemlemek yahut yasaklamak için yapılan sonuç dakika değişiklikleri üzere göründüğü anlatım ediyorlar.

Abramoviç, jetini ve yatını alıp Türkiye’ye kaçtı

 

Ruslar, Türk bankalarında hesap açıyorlar

 

Share: