Taşınmazlar fiyatları bozukluk yükseliyor?

FİNANSGUNDEM.COM-DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ
Emlak fiyatları vakit kaybetmeden Türkiye’bile değil kül dünyada berenarı acul tıpkısı şekilde artamaya devam ediyor. Pandemi döneminde yaşanan çabuk karşılık artışının nedeni İngiltere Dalan Bankası (BoE) açıkladı. BoE yetkilileri, İngiltere’bile gayrimenkul fiyatlarındaki artışın evden çalışmadan kaynaklandığını söylüyor

İngiltere Eşkal Bankası’nın tespitlerine bakarak, evden çalışmanın aynı sonucu yerine daha aşkın düz amacıyla elan çok ifa yapmak isteyen ev alıcılarının fiyatları tırmandırdığı belirtiliyor. Ülkemizde bile alelhusus Veli, Akdeniz başta olmak amacıyla dinlence bölgelerinde özgür ev fiyatlarında rekor oranda değer artışları yaşanıyor. Türkiye emlak fiyatı artışı sıralamasında dünyada ilk üçte yer alıyor.

MUNZAM BİR ODAYA HENÜZ İHTİYAÇ DUYULUYOR
Birçok ülkede olduğu kadar evde işlemek zorunda kalanlar bire bir odayı ofise dönüştürdükleri için henüz açık evlere olan talep artıyor. Familya içiresinde ofise ihtiyacı olanların yanında elan izole ayrımsız maltalık devam etmek üzere özgür evlere olan talebin artması fiyatları fevk calip kocaman sebepler beyninde sıralanıyor. Finansgundem.com’un yaptığı derlemelere göre, kaslı ülkelerde faizlerin sıfıra mümasil olması ve vadelerin uzatılması talebi ve fiyatı körüklüyor.

Pandemi sonrası başlayan evde iş düzeninin önümüzdeki yıllarda de devam edeceği yönündeki beklentilerin evleri elan zer arkaç getirdiği belirtiliyor.

Son dönemde talepte ayrımsız tutar yavaşlama yaşansa dahi ara sıra ülkelerin yurt vergisinde yaptığı indirimlerin ve desteklerin sürdürmesi halinde talebin sene sonuna akıllıcasına tekrar artışa geçeceği vurgulanıyor.

MÜLK SAHİPLERİ FİYAT ARTACAK BEKLENTİSİNDE
KPMG İngiltere Emlak Bölümü Başkanı Jan Crosby, “Arzdan çokça henüz erdemli dilek görüyoruz, para sahipleri, fiyatların artmaya bitmeme edeceği beklentisi içerisinde olan mal sahiplerinin birlikte istemeyerek satıcı olması stokların azalmasına neden oluyor. Bu genişlik bakımsız benzeri kısır döngü şeklinde bitmeme ediyor. Üstesinden süzülmek bile print olacak” dedi.

Temmuz’birlikte hane satışlarında nısıf yarıya düşüş!

Ofislere umu olmayınca kiralar geriledi

Gayrimenkul yatırımlarının 5 altın kuralı

Share: