Taşınmazlar satışında almaç deneyiminin önemi arttı

Yeni çocuk kamera deneyimi yerel gayrimenkul pazarına yön veriyor. PwC’nin yayımladığı verilere bakarak müşterilerin yüzdelik 73’ü bol aynı deneyimin mübayaa kararlarını etkilediğini belirtirken, kamera deneyimini kişiselleştirilmiş hizmetlerle destekleyen yerli şirketler ecnebi yatırımcıları Türkiye’ye çekiyor. 

Gayrimenkul sektörünün dinamikleri değişiyor. Bir Nice sanayi kamera deneyimini, almaç ile arasındaki etkileşimi artırıp satışa vermek amacıyla kullanırken, yıpranmamış nesil kamera deneyimi ilkeleri domestik gayrimenkul pazarının pazarlama alışkanlıklarına dahi cephe veriyor. PwC’nin yayımladığı verilere bakarak müşterilerin yüzdelik 73’ü bereketli aynı deneyimin mübayaa kararlarını yönlendirdiğini belirtirken, elan mebzul azrail deneyimi amacıyla elan çok ödeme yapmaya hazır olanların yüzde 86’ya ulaştığı görülüyor. Kamera deneyimini kişiselleştirilmiş hizmetleriyle destekleyerek gayrimenkul satışlarında üstünlük yakalayan evcil taşınmazlar şirketi Radolar Group ise geliştirdikleri aksiyon modeliyle ecnebi yatırımcıların yüzünü Türkiye’ye çevirmeyi hedefliyor. 

RUSYA İRAN’I BİR ADIM GERİDE BIRAKTI 

Türkiye’birlikte konut satın almanın hem denk hem de almaç deneyimi açısından ecnebi yatırımcılar üzere gelgelli fırsatlar barındırdığını belirten Radolar Group Umumi Heyet Başkanı Başkumandan Mehrabi, konuyu şu sözlerle değerlendirdi:  

“Mahdut dışındaki yabancı yatırımcılar birçok ayrımlı sebepten kıran ülkemizden göz satın alırken, evcil pazarımızdaki yatırımcı çeşitliliği de artıyor. TÜİK Haziran verilerinden hareketle tahminî 2 bin ev alarak zirveye yükselen Rusya, İran’ı ayrımsız adım geride bırakırken, sıralamayı Irak, Çin ve Almanya strateji ediyor. Elbette eksiksiz yabancı vatandaşların başka benzeri ülkeye envestisman yaparken kafalarında sorular bulunduğunun farkındayız. Müşteri ihtiyaçlarına odaklı geliştirdiğimiz gelişim modelimizle sadece ev satmıyor, benzeri zamanda onlarla duygudaşlık kurarak Türkiye’ye gönül rahatlığıyla yatırım yapmalarını sağlıyoruz.” 

İYİ MÜŞTERİ DENEYİMİ ARAYAN GAYRİMENKUL YATIRIMCILARININ YÜZÜ TÜRKİYE’YE DÖNDÜ 

Ülkemizde hane satın alarak yatırım tahsis etmek talip vatandaşların birbirinden farklı etmen ve koşula ehil olduğunun altını çizen Başkomutan Mehrabi, “Türkiye’bile yatırım ayırmak isteyen farklı yaş gruplarından vatandaşların ihtiyaçları tahavvül gösterebiliyor. Güre ve bekar insanlar henüz gani hisse senedi imkanlarına iyesi olmak isterken, evli ve çocuklu insanlar ise çocuklarının eğitim bilimi hayatlarını önceliklendiriyor. Kimisi de burayı güreşçi köprüsü adına görerek, ati dönemde Avrupa’evet taşınmayı sahne ediyor. 2009’dan bu yana gayrimenkul piyasasında hizmet veren Radolar Group yerine tığ da azrail deneyimini önceliklendirdiğimiz iletişim stratejimizle ecnebi yatırımcıların önünü açarak ülkemizde de konforlu bir yaşama eş olmalarına başlık aralıyoruz. İran ve Azerbaycan vatandaşlarına satış yaparak başladığımız serüvenimize değişik coğrafyaları da ilaveten devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.  

EMLAKTA KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ HİZMET YATIRIM LOKASYONLARINI ÇEŞİTLENDİRDİ 

Son dönemde Rusya, Kazakistan ve Ukrayna kabilinden ülkelerden sakil kâm aldıklarını aktaran Başkomutan Mehrabi, “Global trendlere önderlik fail Türkiye taşınmazlar piyasası derakap büyürken, yabancı yatırımcıların coğrafi çeşitliliği birlikte artıyor. Alelhusus Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşla birlikte iki ülkenin vatandaşları ülkemize artık daha çok iştiyak gösteriyor. Bu bölgelerden gelen yatırımcılar geçtiğimiz yıllarda adlı tatil destinasyonları arasında düzlük alan Antalya, Alanya, Muğla kabil şehirleri tercih ederken, kişiye özel sunduğumuz hizmetlerle sair şehirlerdeki avantajları üstelik keşfederek değişik bölgelerden familya satın alıyor” dedi. 

RUSLARIN İLK DURAĞI ARTIK ANTALYA DEĞİL, İSTANBUL 

Rusya ve Ukrayna’dan yatırımcıların eskimemiş rotalarının önce sırasında İstanbul olduğuna ilgi çeken Serdar Mehrabi, “İstanbul, ister farklı kültürlerin bir arada yaşadığı yapısı gerekse seçkin mesleğin basit yürütme edilebileceği bire bir ana kent olduğu üzere eskisinden çok henüz aşkın temenni alıyor. Hele bile gelecek dönemde gittikçe değer kazanacak Beylikdüzü, Kartal, Beykoz ve Sarıyer kabilinden ilçeler yatırımcıların evvel adımda inceledikleri ilçeler oluyor. Tığ dahi bu bölgelerde ev satın alarak envestisman düzenlemek isteyen kişilere sadece emlakçılık yapmakla sınırlı kalmıyor, onların bilcümle ihtiyaçlarını şümullü bire bir şekilde değerlendiriyoruz. İran özellikle tutmak için düzlük aldığımız ülkelerdeki pozisyonumuzu müzaheret etmek ve Rusya pazarında elan aktif görkem yutturmak amacıyla sevap ve transparan hizmet anlayışımızla canlılık alanımızı genişletmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu. 

Taşınmazlar sektöründe akse: Aile peşinatını ‘karpuz’la ödeyebilecekler!

 

İnternette taşınmazlar ilanlarında eskimemiş bölüm

 

Taşınmazlar vergisi üzere akıbet çevrim: Ödemelerde yeni dönüş!

 

Share: