Taşınmazlar yatırımlarının 5 kızıl kuralı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Emlak yatırımı yalnızca zarfında daim olmak için bir ev satın almaktan tekessür, gittikçe dirimsel sağlayabilecek benzeri para kabul etmek anlamına dahi gelebilir. Bu format ise ayrımsız ev satın aldıktan bilahare değişiklikler yaparak, aldığınızın üzerinde tıpkı fiyata satmak anlamına da gelebilir. Aynı zamanda emlak yatırımı yapanlar satın aldıkları evi kiraya vermeyi üstelik düşünebilir. Bazı durumlarda ise nazik yurt yatırımlarından sağlanan icar gelirleri, mülkü satın kabul etmek üzere yapılan yatırımdan haddinden fazla henüz nazik tıpkısı faiz sağlayabilir. Bu yatırımların maliyeti oldukça erdemli olduğu üzere, akla yatkın kararı isnat etmek bile balaban ehemmiyet taşıyor.

1. Tıpkı danışman bulun

Bir Nice yatırımda olduğu kadar, bu alanda eksperlik sahibi birinden başvuru ahzetmek taşınmazlar yatırımlarında de oldukça yüce. Gayrimenkul şirketi Realty ONE CEO’su Kuba Jewgieniew, “bugünün koşullarında yurt yatırımı fayrap etmek istiyorsanız, tıpkı müşavir bulmanızı başvuru ederim” diyor. Jewgieniew bu alanda tecrübe sahibi insanların edindiği deneyimlerin, yatırımcıların yazık riskini azaltacağını düşünüyor.

2. İnsanların hangi bölgelere taşındığına ilgi edin

Pandemi insanların yaşamayı yeğleme ettiği bölgelerin majör ölçüde değişmesine neden oldu. Jewgieniew, “ofislerde müteharrik eş sayısının azalması ve birçok insanın hayat biçimlerini gözden geçirmeye başlamasıyla gelişigüzel daha geçmiş pop olmayan bölgelerin yükselişe geçtiğini görüyoruz” dedi.

Açıklamasının devamında, “giderek daha çok âdem elan az parayla elan balaban tıpkısı evde gitmek amacıyla banliyölere taşınıyor, bu alanlara deste arttıkça sülale fiyatları bile yükseliyor” ifadesini kullandı. Ocak fiyatlarının yüksel olduğu bölgeler ise Jewgieniew’e bakarak elan faziletkâr repo sağlama potansiyeli taşıyor.

Bu nedenle gayrimenkul yatırımı yapacak kişilerin insanların ilişki gösterdiği bölgeleri iyi değerlendirmesi gerekiyor.

3. Yatırım yapılacak bölgenin zahir değişeceğini göz önünde bulundurun

Jewgieniew alışveriş merkezlerine yakın olan bölgelerdeki apartman dairelerinin ve butik otellerin mail zamanda e-ticaretin yükselişiyle alay malay popülerliğini yitireceğini düşünüyor. Jewgieniew, “Amazon kabilinden dev perakendecilerin bu aksata merkezlerini alarak, tevzi merkezlerine dönüştüreceğini hesap pusulası ediyorum. Bu de bu bölgelerde istihdamın yükselmesi anlamına ati” dedi. 

Açıklamasının devamında, “bu apartman dairelerinin bir çoğu birlikte yeni gelişim gücüne yaşam alanı sağlamak üzere çap emlaklar haline dönüşmesini bekliyorum” ifadesini kullandı. Jewgieniew yurt yatırımı yapacak kişilerin, yatırım yapılacak bölgenin on yıl sonraki durumunu aritmetik etmesi gerektiğini düşünüyor.

4. Yatırım yapmadan önce aynı iş planı oluşturun

Satın almayı düşündüğünüz ayrımsız emlaka bedel teklifi vermeden geçmiş yapacağınız satın alımdan kar bulmak için ne büyüklüğünde dünyalık harcayabileceğinize yönelik tıpkı mali planlama yapın. Jewgieniew, “gayrimenkul yatırımı fayrap etmek istiyorsanız önce yapmanız müstelzim şey hesap yapmak olacaktır” dedi. Bu yalnızca hangi kadar paranız olduğu ve satın alacağınız emlakın hangi büyüklüğünde dirimsel sağlayacağıyla ait değil. finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre ürem oranları, doluluk oranı ve müşteri arayan emlak sayısı birlikte göz uğrunda bulundurmanız gereken faktörler beyninde.

5. Satın aldığınız evi tadilata oyulgalamak amacıyla tez etmeyin

Jewgieniew, “aynı yıl ilk haddinden fazla henüz farklı bire bir öz söylerdim fakat satın aldığınız evi tadilata sokup satmak üzere çabuk etmeyin” dedi. Açıklamasının devamında, “yaptığınız alımı etraflı vadeli düşünün ve akça akışına odaklanın” ifadesini kullandı. Bunun nedeni ise taşınmazlar alanında rekabetin az çok efdal olması. Çatı malzemeleri dahi fiyatlı olduğu amacıyla kar fethetmek zorlaşıyor.

Global resülmal, Çin tahvillerine koşuyor

 

İklim krizinin suçlusu rical mi?

 

HSBC’nin dirlik yönetimi biriminden fintek hamlesi

 

Share: