Tayyare ambulansla Mardin’den Ankara’ya irsal edilen Jiyan bebeğin durumu dolgunca

Tayyare ambulansla Mardin’den Ankara’ya atıf edilen Jiyan bebeğin durumu bereketli

50 Günlük Jiyan bebeğin babası Atak: “Şu anda dahi durumu çokça bereketli, doktorlar çocuğuma çokça gani bakıyorlar”

ANKARA – Mardin’den Ankara’ya tayyare ambulansla sevk edilen 50 günce Jiyan bebeğin babası İsmail Akın, “Afiyet Bakanı Fahrettin Kayırıcı üstelik bize çok yardımcı oldu, Tanrı ondan birlikte razı olsun. Doktorlar bize apotr oldular. Sonradan tayyare ambulansla Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’ne getirdiler. Şu anda dahi durumu çok ongun, etibba çocuğuma çokça mebzul bakıyorlar” dedi.

Mardin’üstelik 50 çevrim ilk dünyaya mevrut Jiyan çağa, geçirdiği hatır kanaması ve kez sonrası bunaltıcı bakıma makbuz. Korkulu bakıma alındıktan sonraları hemofili (nezif bozukluğu) teşhisi koyulan 50 günlük Jiyan bebek, Esenlik Bakanlığı envanterine 2010 yılında katılan ve o günden beri ücretsiz hizmet veren tayyare ambulansla tedavi gördüğü Mardin Araştırma Hastanesi’nden Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’hangi atıf edildi. Başkente irsal edilen 50 günce Jiyan bebeğin babası İsmail Akış, bebeği Jiyan Akın’ın Ankara’ya sevk edilişini ve afiyet durumunu İhlas Bili Ajansı muhabirine anlattı.

“Şu anda birlikte durumu çok mebzul, doktorlar çocuğuma çokça mebzul bakıyorlar”

Mardin Araştırma Hastanesi’ne götürmeden önceki akşam ezanı 21.00 sıralarında 50 günce bebeğinin şapadanak ağlamaya başladığını tamlayan baba İsmail Akın, “Tek alışılagelen değildi bu. Çocuğum belki korkmuştur, acıkmıştır diye niteleyerek düşündük ama susmadı o geceleyin. Titremeye başlayınca ihtimal soğuktur diye niteleyerek düşündük. Tığ bilmiyorduk elhak. Benim eşimin annesi ‘Bebeğimiz nöbet geçiriyor’ dedi. Mardin Heybet Hastanesi’ne götürünce orada hatır kanaması geçirdiğini anladık. Allah razı olsun, oradaki doktorlar bize haddinden fazla havari oldu. Esenlik Bakanı Fahrettin Herif da bize haddinden fazla yardımcı oldu, Tanrı ondan de razı olsun. Doktorlar bize havari oldular. Bilahare tayyare ambulansla Ankara Bilkent Kent Hastanesi’ne getirdiler. Şu anda üstelik durumu çokça ferah, doktorlar çocuğuma haddinden fazla bol bakıyorlar” diye konuştu.

“Çocuğumu gördüm durumu bile çok iyiydi, Allah’a şükürler olsun”

Ankara’ya sevk edildikten bilahare bebeğini ilk kez gördüğü esnada kendisini haddinden fazla adamakıllı aynı ruh içerisinde bulduğunu ifade eden Akın, “Çocuğumu gördüm ve bahtiyar oldum. Doktorlar dahi bize çokça havari oluyor, bebeğimizi bile bize gösterdiler ve müstelzim ne varsa bize söylediler. Çok mutluyum. Çocuğumu gördüm durumu da çokça iyiydi, Allah’a şükürler olsun” ifadelerine meydan verdi.

Jiyan bebek tayyare ambulansla Ankara’ya getirildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Âdem, sosyal iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadelere vadi vermişti:

“Araştırma Hastanesinde tedavi altında olan 50 günlük Jiyan bebek, uçak ambulansla Ankara Bilkent Site Hastanesine getirildi. Korkulu bakımda olan Jiyan bebeğin durumu bereketli. Esbak olsun çağa.”

Share: