Teferruatlı Kovid-19 kadınlarda elan uzun sürüyor

Leicester Üniversitesi’nde işyar fen insanları, Kovid geçiren ve hastanede otama başlamak zorunda kalanların üçte ikisinden fazlasının halen semptomlar gösterdiğini ortaya çıkardı. Araştırmayı yürüten Christopher Brightling, “Enerjik tıpkısı tedavi olmadan, ince Covid-19 ince vadeli bire bir dava olabilir” diye niteleyerek, çabucak ayrımsız tedavi yöntemi geliştirilmesi gerektiğini belirtti.

Kadınların iyilik oranı erkeklere göre düşük

Lancet Respiratory Medicine isimli dergide yayınlanan araştırmada 2300’den çok insanın verileri incelendi. Araştırmada, “Kadınların erkeklere nazaran düzelme oranı yüzde 33 henüz bağan” ifadeleri kullanıldı. Hastalığı ağır sıklet bakımda geçirerek iyileşen ve obeziteyle uğraş edenlerde riskin çok henüz faziletkâr olduğu bildirildi.

soluk darlığı, halsizlik, bezginlik, uyku…

Marifet insanları, soluk darlığı, halsizlik, usanç, dalgı sorunu kabil rahatsızlıkların sunu yoğun tanıdık semptomlar olduğunu de vurguladı. Brightling, “Hastaneden taburcu olduktan 1 yıl sonra üstelik birçok insanda mufassal Kovid-19 semptomları görülüyor. Bu insanların idman kapasiteleri azalırken, hayat kaliteleri de düşüyor” diye bire bir an geçmiş etkin ayrımsız tedavi bulunması gerektiğini vurguladı.

DSÖ, Pfizer’ın Kovid-19 ilacını başvuru etti

Kovid-19’bile pandemi bitti, endemi başladı

Korona atlatanlara ihtar: Serencam günlerde tanıdık bu belirtiye özen!

Bilgelik Müesses Üyesi’nden flaş ‘güneş tacı aşısı’ açıklaması!

Avrupa ülkelerinde güneş tacı tedbirleri az daha sona erdi

Share: