Temmuz’da araba piyasasında cereyan sürdü

4 Eylül Stadyumu yanına kurulan fuarın açılışına Sivas Ilbay Vekili Yeliz Yıldızhan, Sivas Belediye Reisi Hilmi Bilimci, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bilici Şans, Sivas İl Ekincilik ve Orman Müdürlüğü Seyit Yıldız, Sivas Tecim ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Tarım Odası Başkanı Hacı Çetindağ, çekicilik müdürleri ve haddinden fazla sayıda can katıldı.

İKİ MODELİ BIRLIKTE DÜZ ALDI

Fuarda ilin dernekevi lezzetleri, ekincilik alanındaki faaliyetlerini anlatan stantlar açıldı. Fuarda ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığı’na ilgili önce evcil ve milli elektrikli traktörlerin iki modeli de saha aldı.

İlk kendisine Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne (TİGEM) ilişkin ekincilik arazilerinde mergup traktörler fuara mevrut çiftçiler eliyle gösterişli ilişki gördü.

İlk kendisine Ekincilik İşletmeleri Umumi Müdürlüğü’ne (TİGEM) ilgilendiren ekincilik arazilerinde geçer not traktörler fuara gelen çiftçiler eliyle ağırbaşlı rabıta gördü.

Sivas potansiyelin farkında cümle kurumları ve sivil toplum örgütleriyle murat birlikteliğini saplamış ve ortak akılla yönetilen bire bir şehirdir.

1 milyon hektarın üzerindeki tarım arazisiyle biliyoruz kim Sivas ekincilik alanında haddinden fazla şişman ve kocaman potansiyele erbap aynı ildir. Bizler bu potansiyelin en son düzeyde kullanılması üzere valiliğimiz ve kurumlarımız öncülüğünde birçok projeyi hayata geçirdik.

Valiliğimiz, özel idaremiz ve belediyemizle ortak yürüttüğümüz projelerle kesiksiz bire bir suretle çiftçilerimizin, tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizin yanı sıra olmaya devam edeceğiz” dedi.

Valiliğimiz, özel idaremiz ve belediyemizle kuma yürüttüğümüz projelerle sürekli benzeri suretle çiftçilerimizin, tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizin yanı sıra olmaya devam edeceğiz” dedi.

” HERHANGI BIR GÖREVE HAZIRIZ”

Bu fuarımızda dahi çiftçilerimiz ve tarımsal alanda zindelik gösteren sanayicilerimiz yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri yakından müşahede imkanı bulacaklardır. İlimizin kalkınması, ekincilik ve sanayinin kolektif geliştirilmesi ile olacaktır. İl müdürlüğü yerine bu konuda bizlere sakıt rastgele göreve hazırız” diyerek konuştu.

Nazır açıkladı! Türkiye’nin ilk elektrikli traktörü sıra üretime hazır

 

Vakıfbank vasıta kredisinin kapsamına traktörü de ekledi

 

Share: