TOGG’un fiyatı hangi büyüklüğünde olacak

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bakanlar kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamaların peşi sıra dövizde sert düşüş yaşandı. Bu düşüş öncelikle sıfır otomobil fiyatlarında yüzdelik 10 iskonto yerine yansıdı. Rate otodaki bu indirimlerin ikinci umum otomobil piyasasına yansıması bekleniyor. Galericiler, olumlu yansımayı önümüzde ki günlerde göreceklerini, tahmini düşüşün ise yüzde 20 olacağını söylüyorlar.

‘Döviz düştüğünden bu yana dil satamadık’

İkinci ahali makine piyasanın tevakkuf noktasına geldiğini galerici Demirhan Akkaya, “Senenin son ayı umumi namına camit beğenilen. Vatandaş birlikte dövizde kim oynaklıktan hava kurgu alıp kıymak konusunda istifham işareti yaşıyor. Dövizde ki anif düşüş liyakatsiz otomobillerde düşüşe hastalık oldu. Bu kapsam ikinci umum piyasasına da müspet yönde yansıyacaktır. Bu yansımanın ise yüzde 10 civarında yansımasını bekliyorum. Döviz düşmeden önce ayda 5 çevirici satıyorduk. Demincek ise döviz düştüğünden bu yana komütatör satamadık” şeklinde konuştu.

‘İkinci ahali araba piyasasına aşamalı namına tenzilat yansıyacaktır’

İkinci el piyasasının tabii kendisine yavaşladığını vurgulayan galerici Halil Belgi, “Düşüşün sebebi ise dövizin bir anda düşmesinden kaynaklı yaşanıyor. Dövizde artım yaşanırken etraf çokça hareketliydi. Şu zaman ise beyninde aynı ürkü var. Bu durgunluk birkaç ay sürecek gibi görünüyor. Şu anda kimsenin dil kabul etmek üzere ayrımsız telaşı namevcut. İkinci umum otomobil piyasasına kademeli yerine tenzilat yansıyacaktır. Bu büyüklük ise yüzde 20 civarında olacaktır” ifadelerini kullandı.

Dolardaki düşüş otomobile yansıdı: 300 bin liranın altındaki açar sayısı artıyor

 

Dövizdeki düşüş makine fiyatlarına yansıyacak mı?

 

Share: