Tokat’ta depremzedeye fahiş kiraya yasalı muamelat

Tokat’ın Niksar ilçesinde depremzede tıpkısı aileye fahiş fiyatla familya kiralayan dirilik üzerine kanuni muamelat yapıldı.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili etkileyen sarsıntı felaketinin ardından belde il ve ilçelere giden depremzedeler valilik, kaymakamlık ve belediyeler aracılığı ile akıllıca evlere yerleştirilirken, Niksar ilçesinde evini fahiş fiyata kiraya vermek talip aynı sevimli tayin edilerek için yasal muamelat yapıldığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye bakarak Niksar’da depremzede aynı vatandaşa fahiş fiyatla eş kiralayan birey için yapılan ihbar üstüne uray ekipleri harekete geçti. Bu durumu fırsata çevirmeye etkin ve dairesini 4 bin 750 liralık karşılığında kiraya verdiği tayin edilen yaşama hakkında Niksar Belediyesi zabıta ekipleri gelen ihbar üstüne harekete geçti. Niksar Belediyesi zabıta ekipleri ve mamure müdürlüğü ekipleri soruşturmaya konu olan ve 50. Sene Mahallesinde kâin binada yaptığı incelemede, binanın altında bulunan marketin benzeri bölümünün geriden geriye olduğunu tespit ettiler. Market mühürlenirken yapı sahibi M. Y. üzerine mamure kanunun 32. ve 42. maddelerine istinaden kanuni işlemler başlatıldığı bildirildi. – TOKAT

Share: