TOKİ’den yüzdelik 22’lik indirim kampanyası

Belde ve Şehircilik Bakanlığı Dolgun Basamak İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından borcunu er ödeyip tapusunu çabucak almak isteyen konut ve hisse senedi yeri alıcılarına yönelik seçme sene yapılan indirim kampanyasının bu sene ikincisi düzenlenecek. Yüzdelik 22 iskonto uygulanacak kampanyaya başvurular 23 Ilkgüz’de başlayacak.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Riyaset yoluyla ev ve iş yeri alıcılarına yönelik herhangi bir yıl yapılan iskonto kampanyasına ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Bulut, göz sektörünün öncüsü ve toplumsal devletin yansıması ayrımsız hava kendisine ekonomideki gelişmelere yardım sağlamak ve vatandaşların taleplerine yanıt vermek için et kafalı ödemeleri bitmeme fail gayrimenkullere müteveccih iskonto kampanyası düzenlediklerini söyledi.

Borcunu er kapatıp tapusunu almak talip hane ve gelişim yeri alıcılarından tenzilat kampanyasın

a yavaş dilek geldiğini tamlayan Endişe, vatandaşların beklentileri konusunda 2019 yılı üzere iskonto kampanyasının ikincisini düzenlemeye değişmeyen verdiklerini, bu kampanyada de indirim oranın yüzdelik 22 olduğunu dile getirdi.

Kampanyada elastik ödeme kolaylığı

Endişe, indirim kampanyasından idrak etmek talip ev ve hisse senedi yeri alıcılarının 23 Eylül-18 Ekim’de ilişkin bankaya başvuruda bulunabileceğini dile getirerek, “Kampanyadan yararlanıp tapularını dakikasında almak talip vatandaşlarımızın sonuç referans tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonraları yapılacak takanak kapatmalarında bahis konusu indirim oranından yararlanılması tür kaçınan.” dedi.

Bu yıl ikincisini düzenledikleri iskonto kampanyasında elastik ödeme planı uyguladıklarını vurgulayan Bulut, şöyle konuştu:

“Kampanyamızdan hep vecibe bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız de yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlarımız namus borcu bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak gibi yaptıkları başlangıçta ödemelerde yüzde 22 iskonto kampanyasından faydalanabilecek. Finansal anlamda olumlu gelişmelerin yaşandığı ülkemizde enflasyon ve faizlerin düştüğü bu ortamda belirlediğimiz yüzde 22 indirim oranının vatandaşlarımızın lehine olduğunu düşünüyorum.” 

Keder, iskonto uygulaması kapsamına alınan projelerdeki göz ve hareket yeri alıcılarının müracaat tarihi bakımından TOKİ’ye ödemekle memur oldukları aidat, emlak vergisi kadar herhangi bir borcunun bulunmaması gerektiğini vurguladı.

Uzlaştırıcı bankalardan konut kredisi kullanılabilecek

Kampanyadan satışları 2018’in Haziran ayının 30. gününe büyüklüğünde vadeli namına idareden hane ve hisse senedi yeri satın almış olup, izansız ifa taksitleri en geç 30 Haziran 2018’den önce başlamış konut ve hareket yerleri alıcılarının yararlanabileceğini belirten Keder, vadesi 12 ay ve elan birkaç mütezayit projelerin tenzilat kampanyasına dahil edilmediğini söyledi.

TOKİ Başkanı Keder, kampanya kapsamındaki konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden yararlanmak istemeleri halinde yurt eş sözleşmesini imzaladıkları ara bulucu bankalardan konut kredisi kullanabileceklerini dile getirdi.

Share: