TOKİ’nin ikinci kampanyası başlıyor

Şişko Basamak İdaresi (TOKİ) vasıtasıyla borcunu er ödeyip tapusunu alelacele almak isteyen bölük ve hareket yeri alıcılarına yönelik seçkin sene yapılan indirim kampanyasının bu yıl ikincisi başlıyor. TOKİ’den yapılan açıklamada, tenzilat kampanyasına başvuruların 21 Ilkgüz’birlikte başlayacağı belirtildi.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, borcunu erken kapatıp tapusunu ahzetmek talip hane ve gelişim yeri alıcılarından mevrut dokunaklı murat nedeni ile geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için iskonto kampanyası düzenlendiğini ifade etti.

Turan, vatandaşların bu yöndeki beklentileri üstüne 2018 yılı için tenzilat kampanyasının ikincisini düzenlemeye değişmeyen verdiklerini aktararak, bu kampanyada tenzilat oranını yüzdelik 24’e çıkardıklarını, tarihi ve koşullarının da belirlendiğini kaydetti.

Serencam referans 19 Ekim’dahi

Ergün Turan, kampanyadan çakozlamak isteyen basamak ve iş yeri alıcılarının 21 Eylül-19 Ekim’bile ait bankaya başvuruda bulunabileceğini belirterek, “Kampanyadan görmek isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine büyüklüğünde başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonradan yapılacak vecibe kapatmalarında söz konusu iskonto oranından yararlanılması mümkün olmayacak.” ifadesini kullandı.

Bu sene ikincisini düzenledikleri tenzilat kampanyasında esnek ifa planı yaptıklarını vurgulayan Turan, “Yüzdelik 24 tenzilat kampanyamızdan bütün namus borcu bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlarımız borç bakiyesinin yüzdelik 25’inden az olmamak üzere yaptıkları başlarken ödemelerde yüzdelik 24 tenzilat kampanyasından faydalanabilecek.” bilgisini verdi.

Turan, iskonto uygulaması kapsamına alınan projelerdeki bölük ve hisse senedi yeri alıcılarının referans tarihi bakımından TOKİ’ye ödemekle görevli oldukları aidat, emlak vergisi üzere temas borcunun bulunmaması gerektiğini dile getirerek, “Kampanyamızdan, satışları 2017 yılı haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve vurdumduymaz ödeme taksiti 2017 yılı haziran kocaoğlan sonuna büyüklüğünde başlamış olan göz ve hisse senedi yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 kamer ve elan bir iki küsurat projelerimiz indirim kampanyasına yürek edilmemiştir.” ifadelerini kullandı.

Kampanyaların belli prosedürlere ve vatandaşların durumuna göre yapıldığını dile getiren Turan, şunları kaydetti:

“Yaz aylarında tenzilat kampanyası yaptığımızda bir nice vatandaşımız köyünde ve tatilde oluyor. Bunun amacıyla indirim kampanyamızı ilkbahar ayında yapıyoruz. Kampanyadan yaklaşık 192 bin konut ve aksiyon yeri alıcısının yararlanmasını bekliyoruz. Kampanya kapsamındaki bölük alıcılarının namus borcu bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden yararlanmak istemeleri halinde Emlak Satma Sözleşmesini imzalamış oldukları ara bulucu bankalardan emlak kredisi üstelik kullanabilecekler.”

Share: